fb_pruh
  Úvod • Novinky • Kontakty • Fotky • Články • Závody • Výsledky • Konference • Inzerce • Odkazy • Dokumenty
Menu

Co je nového ...
Jsou tu Vánoce!
Přeji vám všem krásné a pohodové Vánoce,
... a ať vám to v novém roce jezdí!


Váš webmaster Honza Krátký
Autor: Honza
Vloženo: 24.12.2007
SkiRegata
SKI REGATA bude 12. - 13.1., podmínky a průběh jako vždy.
Přihlašování mailem na p.winkler<zavináč>yfa.cz v kopii na tomas.cikrt<zavináč>meibes.cz
Autor: Honza
Vloženo: 17.12.2007
Mikulášská regata
Vážení kamarádi jachtaři (a duše spřízněné),
Jachetní oddíly TJ Lokomotiva Plzeň a JK Plzeň Vás srdečně zvou na
MIKULÁŠSKOU REGATU 2007

Pozvánka (formát PDF)
Autor: Zipp
Vloženo: 12.11.2007
Článek z Brna
  V pátek 21.9. mě nabral Slávek na Pražského povstání a po ne zrovna přesvědčivém ujištění, že je Drakouš po obědě, tudíž mám velkou šanci na Brno dorazit, jsme vyrazili. Naštěstí byl zmíněný psík (zatím) hodný a tak jsem vskutku v Brně vystoupil a nemusel kontrolovat, jestli některá má část nezůstala se psem ve voze ...
Autor: Vojta Lambl
Vloženo: 2.11.2007
Pozvánka na oslavu
Rád bych vás pozval na malou "bezdárkovou" oslavičku, která se bude konat 9.11.2007 od 19:00h v klubovně na Boleváčku na počest narození Zippa a Martina Mudry.
Bude naražen soudek a k tomu malé občerstvení :-)
Autor: Zipp
Vloženo: 1.11.2007
David Křížek dojel třetí!!!
Dnes, 26.10., kolem šesté hodiny odpolední našeho času, projel David Křížek cílovou čárou transatlantického závodu v brazilském Salvadoru de Bahía na neuvěřitelném třetím místě ve své kategorii "serie"! Má za sebou 20 dní a 5 hodin jízdy z ostrova Madeira. Na stránkách www.minitransat.cz si můžete prohlédnout fotky a také poslechnout záznam prvního rozhovoru po přistání.

GRATULUJEME K TOMUTO SKVĚLÉMU VÝKONU!
Autor: Honza
Vloženo: 26.10.2007
Výsledky z Izoly
  Tady máte výsledky z Izoly
Autor: Honza
Vloženo: 23.10.2007
Článek z Izoly od Vojty
Dvě holé, jedna lehce rozvitá věta z nichž nenápadně, ale nepřehlédnutelně, trčí slova Fireball – Izola - příští čtvrtek - zní ze sluchátka kolem 10. října s netušenou naléhavostí a o to lákavěji, když na displeji telefonu svítí jméno Jára Verner. Má promiskuitní sezóna tedy bude mít pokračování!
Autor: Vojta Šrut
Vloženo: 23.10.2007
Návrh CTL 2008
  Předhazuji vám návrh termínovky pro příští rok. Tak si otevřete následující soubor (MS Excel), a pokud máte někdo nějaký nápad, anebo s něcím nesouhlasíte, šup s tím na e-mailovou konferenci!

Návrh CTL (XLS)
Autor: Řáno
Vloženo: 15.10.2007
Vyúčtování financí na ME a MS za tento rok
  Čau sportovci,

posílám ten model dělení financí na ME/MS za letošní rok. Vše je s ČSJ vyúčtováno, takže akcionáře prosím o čísla účtu, abych to mohl poslat, a Honzu o zveřejnění na stránkách, aby ten model byl zdokumentován a ozřejmen lidu.

S pozdravem
"Do prdele s Trmicema"
Řáno

Vyúčtování.PDF
Vyúčtování.XLS
Autor: Řáno
Vloženo: 11.10.2007
† Zemřel bezdrevský jachtař Jarda Novotný
  Ve středu, 3.10., po těžké nemoci, zemřel ve věku 34 let náš kamarád jachtař Jarda Novotný, pirátník a fireballista z Bezdreva.
Poslední rozloučení se koná 9.10. v 9:00 v obřadní síni českobudějovického krematoria.
Autor: Honza
Vloženo: 8.10.2007
Výpadek spojení s jachting.cz
Dnes se mi podařilo obnovit spojení se serverem, na kterém máme naše stránky. Bohužel stará adresa www.jachting.cz/fireball nefunguje, stránky jsou nyní dostupné pouze na "druhé verzi" adresy, a to na www.yachting.cz/fireball. Zatím se neví jestli bude stará adresa funkční nebo ne.
Autor: Honza
Vloženo: 8.10.2007
David Křížek odstartoval směr Brazílie
V sobotu, 6.10. byla z Madeiry odstartována druhá etapa transatlantického závodu. Tato etapa vede z Madeiry do města Salvador v Brazílii. Informace přímo od zdroje v angličtině (a taky v jiných jazycích) si můžete přečíst tady. Informace v češtině jsou na stránce týmu Atlantik FT Minitransat tady.
Autor: Honza
Vloženo: 6.10.2007
Mistrovství Slovinska 2007
Slovinci již konečně zprovoznili stránky o jejich mistrovství, je tam i přihlašování přes internet, tak prosím ty, kdo pojedou do Slovinska, ať se přihlásí tady.
Peníze je možno poslat buď na účet (viz vypsání), anebo zřejmě jako minule bude možno zaplatit v hotovosti na místě.
Autor: Honza
Vloženo: 27.09.2007
David Křížek doplul na Madeiru čtvrtý
Ve čtvrtek, 27.9. doplul David Křížek jako čtvrtý v pořadí ve své třídě do cíle první etapy sólového závodu přes Atlantik, na ostrov Madeira. Gratulujeme! Informace přímo od zdroje v angličtině (a taky v jiných jazycích) si můžete přečíst tady. Informace v češtině jsou na stránce týmu Atlantik FT Minitransat tady.
Autor: Honza
Vloženo: 27.09.2007
V Brně byl zakončen Prezidentský pohár
  V Brně se o víkendu odjel poslední závod Prezidentského poháru. První místo s přehledem vyhrála posádka Kořán - Kvasník. Druhé místo obhájil Milan Jeništa, tentokrát jedoucí s Honzou Jedličkou. O třetí místo se poprali Vomáčkovi s výborně jedoucí začínající posádkou Jakub Daniel - Vojtěch Lambl. Vomáčkovi nakonec třetí místo získali rozdílem jediného bodu, přestože v tomto závodě dojeli jako čtvrtí.
Výsledky poháru si můžete prohlédnout tady , a výsledky brněnského Posledního větru tady
Autor: Honza
Vloženo: 24.09.2007
Výpadek spojení s jachting.cz
Během týdne došlo zřejmě k nějakému výpadku na serveru jachting.cz. Díky tomu jsem se nemohl ke stránkám připojit a cokoliv zde zaktualizovat.
Autor: Honza
Vloženo: 27.09.2007
David Křížek dnes odstartoval na sólový závod přes Atlantik
Dnes se na severozápadním pobřeží Francie konečně umoudřilo počasí, takže závod sólových mořeplavců přes Altantik, MiniTransat, mohl být dnes ve 12:38 konečně odstartován. Závodu se účastní také Čech a Fireballista David Křížek. Informace přímo od zdroje v angličtině (a taky v jiných jazycích) si můžete přečíst tady. Informace v češtině jsou na stránce týmu Atlantik FT Minitransat tady.
Autor: Honza
Vloženo: 18.09.2007
Optimální scénář závodu
  Oslovil mne Martin Soušek, že by potřeboval od lodních tříd takový optimální scénář závodu, co se týká organizace. Po konzultaci s Kubasem jsem mu poslal tohle. Posaď to prosím na stránky s tím, že jsem byl z časového důvodu zase trochu despota ;o))). Nevyvolával jsem žádnou celonárodní diskusi, ale probrali jsme to (ne)demokraticky s Kubasem.
Autor: Řáno
Vloženo: 18.09.2007
Stav diskuse o MČR 2008
  Předkládám zde poslední stav diskuse o konání MČR 2008. Korespondence mezi Řánem a Sašou Jegorovem je tady.
Autor: Honza
Vloženo: 18.09.2007
Velký pohár se rozhodl na Mlýnech
 
Až do poslední rozjížďky nebylo jasné třetí až osmé pořadí v hodnocení Českého Poháru, kdy od čtvrtého do osmého místa byl rozdíl pouhý jeden bod, a doposud o 7 bodů třetí Jarda Verner po prvním dnu kvůli roztržení hlavní plachty neodjel tři ze čtyř rozjížďek. V sobotu foukal silný SZ vítr s velkými vlnami, takže docházelo velmi často k "únavě materiálu". Leckteré posádky musely díky závadám na vybavení zůstat na břehu. Nejvíce poškozen byl již zmiňovaný Jarda Verner, který tentokrát jel se Slávkem Vomáčkou, a dále posádka Mudra - Martan, kterým medailové ambice pokazil prasklý výtah kosatky. Po prvním "demoličním" dnu byla tedy vyhodnocena v poháru jako třetí posádka Myslík - Parůžek. Plzeňáci Čechura a Will jim ze čtvrtého místa "šlapali na paty". Avšak v neděli se situace radikálně změnila, kdy po dvou rozjížďkách v přeskakujícím východním větru nakonec Jarda Verner devátým místem s "odřenýma ušima" obhájil svoje pohárové třetí místo, a Plzeňákům, přestože skončili v závodě třetí, zůstala nakonec čtvrtá pozice. Posádka Myslík - Parůžek se propadla až na šesté místo za pátým Sašou.
Závěrečné výsledky poháru jsou tady , a závodu Modrý Hrozen tady
Na Radiu Beat bude relace o tomto závodě zítra (v úterý) v 7:50 a 10:30 hod.
Autor: Honza
Vloženo: 17.09.2007
Fotky od Buchťáka a od Jardy
  Na naší fotogalerii jsem umístil fotky od Buchťáka z Mlýnů, a fotky od Jardy z cyklovýletu okolo Lipna.
Autor: Honza
Vloženo: 17.09.2007
Fotky z Lago di Garda od Kraťase
Tak jsem konečně zpracoval fotky z Lago di Garda do webové podoby - že to ale trvalo! Tak si je nyní můžete prohlédnout tady.
Autor: Honza
Vloženo: 11.09.2007
Mistrovství Světa - konečné výsledky
MS 2007 ve Švýcarsku skončilo. Finálové rozjížďky už s pořadím českých posádek moc nezamíchaly, některé posádky si o pár míst polepšily, ale naše nejlepší posádka Kubový - Roček zůstala stále na devátém místě. Závěrečné pořadí našich posádek je následující:

9. CZE 14552 Martin Kubový - Roman Roček
24. CZE 14056 Eva Skořepová - Viktor Tkadlec
30. CZE 14240 Jaroslav Verner - Markéta Schwarzová
33. CZE 14827 Petr Kořán - Milan Kvasník
72. CZE 14577 Milan Jeništa - Jakub Napravník
73. CZE 14492 Alexandr Průcha - Vlastimil Beneš
81. CZE 14853 Ladislav Vomáčko - Helena Vomáčková
Celé výsledky jsou tady

Ze zpráv na švýcarských stránkách lze vysledovat, že celé mistrovství bylo poznamenáno špatným počasím a mizerným větrem, který byl ze začátku velmi slabý, a v posledních dnech se točil a byl velmi poryvový. Slibovaný termický vítr "Maloja" se údajně nedostavil. Ten foukal, jak už to obvykle bývá, až den po závodech. Celé informace v angličtině si přečtěte tady
Autor: Honza
Vloženo: 3.09.2007
Diskuse o MČR 2008
  Z důvodů kolize termínu mistrovství Evropy 2008 v Belgii (1.-7.7.) nelze uspořádat mistrovství republiky v obvyklém termínu na Lipně.

Nabízejí se dvě možná řešení:
1) Mistrovství republiky na Lipně v Černé v termínu 28.–30. 6. – pouze třídenní závod, a Pohárový závod, který se jel vždy v tomto termínu, přesunout na 6.–7. 9. na Lipno Kovářov.
2) Mistrovství republiky na Lipně v Kovářově v termínu 4.–7. 9. – čtyřdenní závod, a pohárový závod nechat v termínu 28.–29. 6. na Lipně v Černé – pouze víkend.

Z důvodu demokracie žádáme všechny fireballisty, aby se do podzimních Mlýnů rozhodli pro jednu z variant a svůj názor dali najevo buď na webových stránkách nebo přímo na valné hromadě na Mlýnech.
Řáno
Autor: Řáno
Vloženo: 31.08.2007
Zprávy z Mistrovství Světa (po 4 rozjížďkách)
Výsledky po 4 rozjíďkách jsou tady.
Do první desítky se dostala jen posádka Kubový - Roček, další české posádky se umístily takto:
 9. Kubový - Roček
31. Skořepová - Tkadlec
33. Kořán - Kvasník
36. Verner - Schwarzová
71. Jeništa - Nápravník
74. Průcha - Beneš
86. Vomáčko - Vomáčková
Autor: Honza
Vloženo: 30.08.2007
Zprávy z Mistrovství Světa (2. a 3. den)
Druhý den mistrovství bylo špatné počasí a nefoukalo. Odpoledne začal vítr slibovat, a tak se závodní komise v 16h pokusila uspořádat rozjížďku. Skupina A byla vyslána na vodu, ale opět začalo pršet a vítr se utišil. Lodě musely být odtaženy na břeh.
Třetí den konečně přestalo pršet, částečně se vyjasnilo, a rozfoukal se jihozápadní vítr, který měl v nárazech až 10 m/s. Neočekávaně se podařilo odjet 4 rozjížďky, 2 v každé skupině. Ve skupině A se na prvních místech umístily kromě britských posádek také dvě švýcarské, zatímco ve skupině B byly na prvních třech místech pouze britské posádky. Výsledky zatím nejsou k dispozici, takže zatím nevíme, jak to dopadlo s našimi posádkami.
Závodní pole bude nyní rozděleno na dvě skupiny, zlatou a stříbrnou. Dnes je volný den, a zítra a v sobotu se budou konat finálové rozjížďky.
Informace (v angličtině) jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 30.08.2007
Zprávy z Mistrovství světa (1. den)
Včera se odjely první rozjížďky z MS. Protože se účastní 98 lodí, bylo závodní pole rozděleno na dvě části. V každé skupině se zatím odjely 2 rozjížďky za velmi slabého větru, 3 rozjížďky z celkových 4 musely být zkráceny. Druhou rozjížďku ve skupině A vyhrála naše posádka Kubový - Roček. Nejlépe z Čechů si zatím vede posádka Jarda Verner - Markéta Schwarzová, která je ve skupině B po dvou rozjížďkách na 12. místě.
Průběžné výsledky: Skupina A, Skupina B.
Informace (v angličtině) jsou tady.
Závod byl poznamenán tragickou událostí, kdy 26.8. náhle zemřel hlavní organizátor MS Ronald Pieper. Na zahajovacím ceremoniálu se proto držela minuta ticha. Francois Schluchter, Eurokomodor FB, požádal závodníky, aby na paměť zesnulého uvázali na vanty svých lodí černé pásky.
Od pondělí do středy se konají kvalifikační rozjížďky ve skupinách A a B, které byly rozděleny losováním. Poté budou skupiny přerozděleny podle pořadí na zlatou a stříbrnou. Finálové rozjížďky se pojedou v pátek a v sobotu.
Autor: Honza
Vloženo: 28.08.2007
FB Alpine challenge - Švýcarsko
Výsledky prvního závodu švýcarské série MS 2007 jsou tady
Překládám ze švýcarských stránek jak probíhaly závody:
1. den se odjely 3 rozjížďky v poryvovém jižním větru 10 m/s. Průběžné vítězství patřilo posádce Frédéric Duvoisin / Laurent Grob (SUI)
2. den se odjely opět 3 rozjížďky ve větru zvaném "Maloja", 6-10 m/s. Britové tento den ukázali své umění. Duvoisin / Grob jsou ale stále ve vedení
3. den se navzdory pěknému počasí vítr nerozfoukal, foukalo 2-5 m/s. Byly odjety pouze dvě rozjížďky, v poslední už vítr dost přeskakoval. Nakonec vyhrála naše posádka Kubový / Roček!. Gratulujeme!
Autor: Honza
Vloženo: 27.08.2007
Lago di Garda
Výsledky z Gardy jsou tady
Toto jsou výsledky, které jsem vyfotil, nikoliv ty, které jsou na jejich webu! Mají v tom trochu hokej - mám dojem že platí ty moje.
Ve zkratce jak probíhal závod: (článek napíšu později). V neděli, první den závodu, panovalo typické "gardské" počasí. Bylo sluníčko, a tak se po poledni rozfoukal jižní vítr zvaný "Ora" o síle do 10 m/s. Za těchto podmínek se odjely dvě krásné rozjížďky, ve kterých se české posádky zatím jen hledaly (kromě Řána)... Druhý den se zatáhlo, vítr foukal slabý severní, který se během rozjížďky dost stáčel a dále slábnul, takže domů jsme už museli pádlovat. Tentokrát se ale českým posádkám dařilo, a tak jsme se všichni posunuli trochu dopředu. Poslední den už jenom pršelo, takže jsme celý den strávili pod střechou v baru.
Autor: Honza
Vloženo: 27.08.2007
Fotky z Bezdreva od Kraťase
Fotky z Bezdreva - pálení větví, volejbal a udělování cen - jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 13.08.2007
Radio Beat
Máme tu další záznam z pátečního vysílání, a dále bude mluvit Eva Skořepová ve středu, 15.8. v 8:20 a 10:30.
Autor: Honza
Vloženo: 13.08.2007
Bezdrevský kapr
O víkendu se uskutečnil druhý pohárový závod z jihočeské série; bohužel počasí přálo spíše jiným aktivitám než jachtingu. Podařilo se odjet pouze jednu rozjížďku za slabého SZ větru. Protože nebyl splněn koeficient 3, nebude se tento závod započítávat do celkového hodnocení. Výsledky jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 13.08.2007
Fotky z Třeboně
Fotky z Třeboně od Miroslava Podhráského jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 7.08.2007
Radio Beat
Záznam z pátečního vysílání (o kterém jsem neměl ani potuchy) je tady. Mluvil tentokrát náš mistr republiky ve smíšených posádkách, Slávek :-)
Autor: Honza
Vloženo: 6.08.2007
Malý pohár (Průběžné výsledky)
  Tak máme další závod malého poháru za sebou, máme i škrtačku, pořadí se velice zajímavě vyvíjí, koukněte se tady
Autor: Honza
Článek o Třeboni (Cena Domanína)
Na Třeboň jsme přijeli už v pátek, ale skládání lodí jsme si nechali až na na druhý den. V sobotu ráno jsme si trochu přispali a také jsme se dočkali nějaké té připomínky od Broka. Ale tak to má být, na závody se nejezdíme flákat. Loďky jsme si připravili a bez žádných prudkých pohybů jsme je po nástupu dali na vodu.
Autor: Jakub Daniel
Vloženo: 6.08.2007
Výsledky z Třeboně (Třeboň, 4.-5.8.2007)
  Výsledky z Třeboně jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 6.08.2007
Výsledky Letní vánoční regaty (Bolevák 28. - 29.7.2007)
  Výsledky Letní vánoční regaty jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 1.08.2007
Letní vánoční regata (Bolevák)
Článek z letní vánoční od Dana Bíny (po nezbytných úpravách :-) ) je tady
Autor: Honza
Vloženo: 1.08.2007
Letní vánoční (Bolevák 28. - 29.7.2007)
  Závod, který od svého vzniku organizuje a řediteluje svým neuvěřitelně energickým způsobem Michal Horák, opravdu málokdo je schopen vymyslet a zařídit tolik zábavy pro druhé, si jistě i díky tomu, získává stále více příznivců ...
Autor: Martin
Vloženo: 31.07.2007
Článek z mistrovství od MM
Dva volné dny před Mistrovstvím jsme s Jirkou využili k návratu do Plzně, lehčímu odpočinku, vyspání se v normální posteli a hlavně úprku z mokrého a studeného Lipna. Cestou jsme se zastavili na Hluboké pro nové otěže a pár jiných provázků, neboť naším heslem pro nastávající závod se, vzhledem k předpovědi slibující tři dny v silném větru, stalo – minimum technických problémů!
Autor: Martin
Vloženo: 31.07.2007
Bez peněz na Fireballa nelez (nebo aspoň nečekej bednu)
  Pomaličku se smiřuju s bramborovou medailí z MČR (co mi taky zbejvá) a rozebírám příčiny, proč to nebylo lepší. Mimo ne úplně standardních podmínek a trochy smůly (mohla alespoň jedna z těch věcí prdnout někdy jindy), mi vychází, že prapříčina našeho nepopulárního umístění je v únavě a opotřebovanosti materiálu. Na novym cajku se praskající, trhající a lámající součástky prostě vyskytujou výrazně míň, než na lodi, která lze bez nadsázky označit jako „dáma v nejlepších letech“ ...
Autor: Kubas
Vloženo: 19.07.2007
Fotky z Lipna od Kraťase
Moje fotky, co jsem "spáchal" během celého týdne na Lipně svým foťákem značky Canon A85, který často odmítal pracovat pod záminkou "Error 18", jsou tady. Škoda, že foťák úplně zkolaboval při výletě na kolech, tam bylo fakt hezky ...
Autor: Honza
Vloženo: 13.07.2007
Fotky z MČR www.jusko.cz
Další úžasná fotogalerie od Štěpána Jůska je tady. Obsahuje nádherné akční záběry!
Autor: Honza
Vloženo: 13.07.2007
Fotky z MČR od Evy
Fotky od Evy Skořepové jsou ve fotogalerii. Tato fotogalerie je již na novém serveru a je kompletní.
Autor: Honza
Vloženo: 12.07.2007
Vysílání na ČT4 Sport
Pořad o Mistrovství ČR v jachtingu na Lipně na ČT4 Sport se bude ještě několikrát opakovat, a to v pá 13.7. v 9:00, v so 14.7. v 8:00 a v pá 20.7. ve 22:30. Dále mi p. Karel Vilímec z ČT slíbil záznam pořadu na DVD.
Autor: Honza
Vloženo: 12.07.2007
Vypsání Mistrovství Slovinska 2007
Do sekce "Závody" jsem také přidal vypsání Mistrovství Slovinska, a rovněž zde najdete formulář na přihlášku.
Autor: Honza
Vloženo: 11.07.2007
Vypsání Vánoční regaty v Plzni
  Do sekce "Závody" jsem přidal vypsání Vánoční regaty, která se koná 28.-29.7 na Boleváku.
Autor: Honza
Vloženo: 11.07.2007
Fotky z MČR z Lipna
Fotky od Hanky Kábové z MČR jsou tady (jedná se o externí odkaz). Na zpracování dalších fotek se pracuje (fotek je moc, musím trochu přeprogramovat naší fotogalerii)
Autor: Honza
Vloženo: 10.07.2007
Pravidla pro vyhodnocení poháru
  Do sekce Dokumenty jsem umístil nová pravidla pro výpočet poháru, která jsem sepsal podle toho, jak jsme se dohodli na valné hromadě 7.7. na Lipně: pohar.pdf
Oba poháry jsem přepočítal podle nových pravidel.
Autor: Honza
Vloženo: 10.07.2007
Radio Beat
Záznam z dnešního vysílání je tady. Nezapomeňte se rovněž zítra dívat na televizi, na ČT4 Sport bude ve 21:20 reportáž z Lipna. Program ČT4 Sport
Autor: Honza
Vloženo: 9.07.2007
Článek z MČR z Lipna (Z pohledu FB 14239)
Žlutý stan má jednu výhodu: dokud ráno nerozepnete zip nemůžete se zbavit dojmu, že venku je slunečno. Ale není. Navíc je zima a přeháňky houstnou. Bílé čepice na vlnách - fouká. Zahájení závodu: třicet fireballů, tři ze Slovinska, mohlo by nás být víc. V jednu startujeme do první rozjížďky. Vítr je silný, poryvy střídají díry. Pro nesježděnou posádku to těžko může být "lepší". První raum vychází bez spinakru, ale v poryvech to po vlnách upaluje neskutečně i bez něj ...
Autor: Vojta
Vloženo: 9.07.2007
Radio Beat
Zítra bude vysílání v 7:50 a 10:30
Autor: Honza
Vloženo: 9.07.2007
Masakr na Lipně
  Výsledky z MČR z Lipna jsou tady, omluvte prosím rozházenou tabulku, v nejbližší době se na to podívám, rozjížděk bylo poněkud více a s tím se můj systém nedokáže rozumně vyrovnat. Dále jsem přepočítal Velký pohár podle nových pravidel (už je škrtačka, takže mi to trvalo trochu déle). Malý pohár přepočítám později, až bude víc času. Zkontrolujte si kosatníky, na revizi jsem ještě neměl čas. Dále mám spoustu fotek, zapracuji na tom, a brzy bude fotogalerie ode mě ze břehu, a od Skořky skvělé záběry z vody, tak se těšte.
Autor: Honza
Vloženo: 9.07.2007
O krále Šumavy
  Výsledky z Krále Šumavy jsou tady.
Autor: Honza
Vloženo: 9.07.2007
Článek z druhých Nechranic (aneb jak mi Bára předpověděla díru ...)
... Ve čtvrtek před druhými Nechranicemi jsem se na internetu koukal na WindGuru, který sliboval celkem slušné jachtařské počasí. Při tom se mi na ICQ přihlásila Bára, která během rozhovoru celkem škodolibě podotkla, že už jsem neměl dlouho díru v lodi. Abych to upřesnil – asi tak pět, možná více let zpátky jsem měl takové „děravé“ období ...
Autor: Honza
Vloženo: 28.06.2007
Radio Beat
Petr Šimáček mi poslal záznamy ze včerejšího a z dnešního ranního vysílání
Autor: Honza
Vloženo: 28.06.2007
Výsledky z Orlíka
  Výsledky z Orlíka jsou díky Slávkovi konečně zde a rovněž jsem přepočítal malý pohár.
Autor: Honza
Vloženo: 27.06.2007
Radio Beat
Dnes bude Řáno mluvit ve 13:00, zítra v 7:50 a možná v 11:00, a příští pátek v 7, 11 a 15 hod.
Autor: Honza
Vloženo: 27.06.2007
Vypsání mistrovství ČR na Lipně
  Vypsání Mistrovství ČR najdete zde (pdf, 148kB)
Autor: Honza
Vloženo: 25.06.2007
Fotogalerie
  Tak jsem právě rozchodil fotogalerii, takže kdo se chce podívat, pokračuje volbou Fotky z horní nabídky. Dal jsem tam i to, co jsem "spáchal" na Nechranicích.
Autor: Honza
Vloženo: 19.06.2007
Radio Beat
Dnes bylo nečekaně v 8:20 a 10:30 - na mojí připomínku že jsem o tom nevěděl mi Petr Šimáček odpověděl: "To já právě taky nevěděl, nakonec mi to ale vyšlo dnes. P." :-) Kdo to neposlouchal, máme tady opět záznam.
Autor: Honza
Vloženo: 19.06.2007
Cena Damet (Nechranice, 16.-17.6.)
Výsledky závodu jsou tady. Kromě toho jsem přepočítal velký pohár a doplnil jsem rovněž průběžné výsledky prezidentského poháru
Autor: Honza
Vloženo: 18.06.2007
Překopávka stránek
Dnes se vrhnu na převedení stránek do nové podoby. Mějte proto strpení, některé věci (obzvláště ty staré) nemusí po nějakou dobu fungovat. Do nové podoby jsem zatím převedl celý rok 2007 (zatím bez fotogalerie, ta přijde brzy). Staré stránky budou nadále k dispozici tady abych nás "neodřízl od historie". Tyto staré stránky již nebudu aktualizovat a budu je průběžně v rámci časových možností převádět do nové podoby.
Autor: Honza
Vloženo: 18.06.2007
Hop regata (Nechranice, 9.-10.6.)
První závod z nechranické série se kvůli bezvětří neodjel
Autor: Honza
Vloženo: 11.06.2007
Radio Beat
Záznam vysílání Radia Beat z pátku je tady
Autor: Honza
Vloženo: 11.06.2007
Pozvánka všem mladým hlavně duchem na závod "Mladý Vítr" (23.-24.6.2007)
  Vážení přátelé

S mladistvou nerozvážnosti si Vás dovoluji pozvat na závod, který je určen všem mladým duchem, protože na těle nezáleží :-)
Rádi Vás uvidíme a strávíme společně příjemné chvíle na vodě, pod vodou a na suchu a ne však po suchu.
Mějte se krásně a určitě přijeďte.
Kamarádi od Těrlické vody (+ TenSaša)

Vypsání závodu je tady
Autor: TenSaša
Vloženo: 8.06.2007
Květnová regata v červnu (Bolevák 2.-3.6 2007)
  Tak jsem po deseti letech zavítal opět na palubu oblíbeného Fireballa, tedy abych byl přesnější, bylo to již podruhé. Předloni jsem se svezl jeden závod s Brokem. Tentokrát mi na kosatku odvážně vlezl M-kař, který se za normálních podmínek drží kniplu. ...
Autor: Kreyson
Vloženo: 4.06.2007
Radio Beat
Kdo propásl včerejší vysílání Radia Beat, může si poslechnout záznam tady
Autor: Honza
Vloženo: 1.06.2007
Jak jsme si zopákli češtinu (Mácháč 26.-27.5.2007)
  Je až s podivem, jak málo lidí jezdí na Mácháč. Jinak řečeno, jezdí tam akorát ti magoři, co přijedou kamkoli (protože nemaj vlastní vodu). Ale zase ti co tam nejezdí o moc přicházejí. Taková pohoda jako v klubu v Doksech není ani v průměrně úspěšné české rodině po vejplatě. Lidi jsou hodný na sebe i na vás a to se to pak jezdí ...
Autor: Řáno
Vloženo: 1.06.2007
Česká televize hledá FB-herce
  ČTV hledá 3 posádky s loděmi, které budou na Lipně ve dnech 30.6 až 8.7. k dispozici televiznímu štábu pro natáčení.
Odměna: pronájem plachetnice Fireball 3000 CZK/den, osoba 1500 CZK/den
Posádky se nebudou moci zúčastnit závodů
Více informací na tel.: 602 410 028
Stránky seriálu jsou zde
Autor: Honza
Vloženo: 29.05.2007
Krajský přebor (Máchovo jezero, 25.-26.5.2007)
  Výsledky závodu jsou zde
Autor: Honza
Vloženo: 29.05.2007
Pavlovská regata (Nové Mlýny, 12.-13.5.2007)
  Na Nové Mlýny je vždycky proč se těšit. Je zde hojnost nejrůznějších osvěžoven v blízkosti jachtklubu, poměrně přítulné moravské ženy a v neposlední řadě je zde voda, kde to velmi často slušně fouká. Všech těchto vymožeností jsme si užili o minulém víkendu na Pavlovské regatě.
Autor: Ondra
Vloženo: 16.05.2007
Pavlovská regata (Nové Mlýny, 12.-13.5.2007)
  Kdyby nebylo té rozmlácené a věčně ucpané D1 neměl bych k poháru na Mlýnech takřka žádných námitek a to platí i o těch letošních jarních. Naštěstí loď i my jsme tu kostrbatou cestu přežili, v pátek večer ještě trochu poseděli u Floriána a ráno hurá na vodu.
Autor: MM
Vloženo: 14.05.2007
Výsledky Pavlovské regaty
  Výsledky jsou tady
Autor: Veleryba
Vloženo: 13.05.2007
Článek z Toušeňského poháru
  Prolog
Sešel se rok s rokem,
Myslel jsem že s Brokem,
Vyrazíme zas,
V tento jarní čas,
Do Poděbrad k jezeru,
Potkat tam pár známých tváří,
Zažít pěkných večerů,
Vyhrát nechť se nám podaří.
Autor: Kubas
Vloženo: 3.05.2007
Výsledky Toušeňského poháru
  Výsledky Toušeňského poháru jsou tady
Autor: Veleryba
Vloženo: 1.01.1970
Bohemia regata (Bolevák 14.-15.4.)
  Rok s rokem se sešel a sezóna začala opět na Boleváku. Ne že bychom byli letos v Plzni poprvé.(soustředění se docela vyvedlo), ale závody jsou závody. Oproti tradičnímu schématu přijíždíme pozdě v noci. Ani to nám nezabrání posedět v klubovně, pozdravit se s ostatními a několik desítek minut po půlnoci se odebrat do naší autové postele.
Autor: Slávek
Vloženo: 22.04.2007
Bohemia regata
  První závod prezidentského poháru je odjetý a výsledky jsou tu.
Autor: Veleryba
Vloženo: 15.04.2007
Bolevecký trénink (aneb kterak dopajdat do člunu)
  Tak už nám ten cirkus zase začal. Sice zatím jenom v tréninkovém rytmu ale málem to nebyla pravda. Páč kdyby byl vítr i v neděli, tak bychom s Řánem pravděpodobně dali jedničkovej závůdek. Touto větou jsem naznačil, že moje maličkatost tentokrát netrénovala ale trénovala. Tedy pokoušela se donekonečna hulákat na přátele na lodích z lodi, tedy motorové.
Autor: BrOK
Vloženo: 12.04.2007
Radio Beat
Od pátku opět o Fireballech na rádiu Beat.
Autor: Veleryba
Vloženo: 11.04.2007
Jarní soustředění
  Popořadě:
- Bezdrev 19.5. odřeknut - nemají personál na organizaci
- Kovářov 19.5. - totéž v bledě modrém
- Lipno 7.9. - MR Melges 24, zatím jsme to s Mufem nezavrhli, ale je tam dost neznámých (místo, podmínky)
- Jesenice 19.5. nebo 2.6. - ani jedno se nechytlo
- Mlýny 2.6. - s C4, Las4, Kaj1 - "O kapitánskou čepici" - bylo by asi pro 420
- potvrzena možnost zúčastnit se
- Rozkoš 19.5. - na základě Aktualit ČSJ (a po dohodě s Tondou za 420) jsem oslovil Miloše Kormundu, jestli by to bylo možné udělat i pro nás. V sobotu mají oddílovou schůzi, dá mi vědět. On sám se nebránil. Podmínky možná trochu "spartánštější" (zase jak pro koho - pro nás, co se mejem na vodě to není změna), cca o 100,-Kč vyšší startovné - detaily www.sailing.cz

Čekám reakce, abych to rozřešil příští týden, páč už taky potřebuju v práci dělat něco jinýho.
Za sebe říkám - jsem pro Rozkoš, dvoje Mlýny stačí.

Čaute

Řáno
Autor: Řáno
Vloženo: 29.03.2007
Pojištění lodí
  Psala mi Helena Smetanová, pracuje teď u Allianz a mimo jiné sjednává pojištění na lodě. V případě zájmu domluvte se na mailu helens@email.cz. Pokud by jste chtěli pojištění řešit na soustředění v Plzni, doporučuji kontaktovat Helču předem, aby Vám mohla připravit smlouvy k podepsání.

Přikládám stručný výcuc:

Základní pojištění odpovědnosti

Limity plnění:
základní, dvojnásobný Chorvtasko
Smrt a škoda na zdraví 5 000 000, 10 000 000, 15 000 000 Kč
Škoda na věci: 1 000 000, 2 000 000, 2 000 000 Kč
Jiná majetková škoda: 40 000, 80 000, 80 000 Kč

Pojistné pro plavidlo do 12 m bez motoru:
základní sazba ČR, dvojnásobná ČR, základní Evropa, dvojnásobná Evropa, Chorvatsko
800.-; 1200.-; 1400.-; 2000.-; 2100.-

Pro závody se vybraná sazba násobí 3 x (základní pro ČR 800 x 3 = 2400.- Kč na celý rok)

Pokud chce závodník zkrátit pojistné období, jde o výpočet z roční sazby:
1 měsíc = 70% celoroční sazby
2 měsíce = 80%
3 měsíce = 90%

Pojistnou částku je třeba zaplatit při podpisu.

Kromě toho dělá Allianzka pojištění kauce na námořky.
Autor: Veleryba
Vloženo: 27.03.2007
Mistrovství Švýcarska
  Ahoj,

Mistrovství Švýcarska se jede na Bodensee v Romanshorn Sailing Clubu od 24. do 28. května. Adrian a Brigitte mně loni nabídli, že Češi by mohli bydlet u nich - mají prý velký dům 5 minut od klubu. Teď se ptají, jestli přijedeme, aby případně poskytli ubytování dalším. Chystáte se tam někdo a měli byste o ubytování zájem? Dejte mi prosím co nejdříve vědět, ať jim mohu odpovědět.

Eva
Autor: Eva
Vloženo: 20.03.2007
Náhrada Rozkoše
  ATUH: Řáno Zde je současný stav jednání o závodě místo Rozkoše. Není nic definitivní, k jednotlivým vodám píšu příslušná fakta:

Bezdrev - termín 19.-20.5. (původní). Ochotni uspořádat, Pepa Sivý je obeznámen i s variantou, že se rozhodneme pro jiné řešení.

Kovářov - termín 19.-20.5. (původní). Mluvil jsem s Milošem Lázničkou, ochotni jsou, čekám na potvrzení kapacity záchranářů. Stálo by to 10 000,- a byl jsem požádán o slušné chování (myslím obecně, nikoli moje).

Nechranice - už tak dělají dost, Česťa připustil v nejkrajnější nouzi ochotu, ale nechci ho šponovat.

Mlýny - v našich volných podzimních termínech tam jsou prkna a pak F, E, L, Lar

Lipno - termín 7.- 9.9. - MR spolu s Melges 24. Otázka, jak bychom si vadili, nevím jak by to přijali z jejich strany

Tak to je asi vše. Abych se k tomu taky vyjádřil já:
- Bezdrev nemám zas za tak malou vodu. Navíc je otevřenej. Srovnání z Brnem nebo Mácháčem nedává smysl. Velkej pohár se tam jezdil v dobách, kdy jezdilo běžně 40 - 50 lodí.
- Myšlenka radši nejet nic, než závod na menší vodě je pro jakoukoli třídu nástupiště k cestě do pekel (nebo do jinejch míst, začínajících na "P")
- Švýcaři nejezděj v silným větru, páč jezděj s babama na kosatce - Muf s Helčus na kosatce by při 10m/s taky nebyl to, co s Lahvanem a malejma vodama degenerovanej není. - Nijak nelobuju, jde mi jen o to ten závod udělat za daných podmínek co nejlíp.

Řáno
Vloženo: 19.03.2007
Jarní soustředění
  Jenom připomínám, že na Velikonoce (7.- 9.4.) bude trenink v Plzni. Předpokládám zaměření hlavně na rozježdění, manévry, techniku jízdy. Trim by připadal v úvahu pouze jako základní nastavení, takhle po jaru a na takový vodě to nemá smysl.

Ubytování domluveno, mám zažádáno o dotaci ze Svazu, takže budou i nějaký peníze (cesťák, bydlení).

Lodě bude možno nechat tam do dalšího víkendu - na závody. Ozývejte se nebo navrhněte i jiná témata, ať vím na co se připravit.

Mějte se a těším se na vás

Řáno
Autor: Řáno
Rozkoš
  Dneska večer (2.3.) mi volal Miloš Kormunda z Rozkoše, že vzhledem k nějakému posunu v soudní při nelze uspořádat jarní Rozkoš. Nastartoval jsem jednání na tentýž termín, ale Bezdrev (Slavoj - klub hned za hrází (bráchové Kraťasi)). Pokud nepřijde sto záporných reakcí nebo jedna aspoň výrazně progresivní jiným směrem, považuji to za váš tichý souhlas a pokračuji v jednání. Takhle si asi ve starém Římě senátoři demokracii nepředstavovali, ale patnáct století po nich prohlásil Sir Winston Churchil demokracii za nejhorší politický systém. Hned v další větě ale přiznal, že nikdo lepší nevymyslel. Takže to beru jako že jednám demokraticky. Případné stížnosti - prezidentská kancelář - lampárna ....

Jsem zase rád s váma v tý starý zas... Evropě

Řáno
Autor: Řáno
Vloženo: 5.03.2007
† Zemřel Zdeněk Smetana
  Některé zprávy se píší zvlášť těžce:

V pátek, 16.2.2007, zemřel plzeňský jachtař Zdeněk Smetana.

Poslední rozloučení proběhne v úzkém rodinném kruhu.

Prosíme všechny aby se při kontaktu s rodinou zdrželi projevů účasti.

Děkujeme za pochopení.

(Pokud někdo nutně potřebuje rodinu kontaktovat, ať se prosím obrátí na Honzu Buchtu: Buchetka@volny.cz)
Autor: Veleryba
Vloženo: 20.02.2007
SkiRegata (článek)
  Ano uskutečnila se, někteří s sebou měli i lyže.

Již páteční odjezd přinesl mnohé veselé okamžiky. Zastavuji v Počernicích a Viktor volá: „Jedeš nějak brzy.“ „Vždyť je pět,“ divím se. „Odjezd byl posunutý na šestou, Štěpán ti to nezavolal?“ je překvapen Viktor ...
Autor: Eva
Vloženo: 22.01.2007
Fotky ze Skiregaty
  Fotky ze SkiRegaty jsou tady
Vloženo: 17.01.2007
SkiRegata
  Toušeňáci si berou horský kola a bude výlet na kole, takže jsou vřele doporučované všem... Lahvan

..a Tomáš vzkazuje, že ještě dají ve čtvrtek vědět, jestli to alespoň vejš nebude na běžky...veleryba

Vloženo: 9.01.2007
SkiRegata
  Čerstvé zprávy od Lahvana, na Vítkovicích je 40 cm sněhu. Program závodu a bližší informace najdete v sekci vypsání.
Vloženo: 8.01.2007
Fireball v éteru
Radio Beat
bude 19.5 v 8:20 a 10:30
13.1. (1 MB)

2008: 14.5.| 12.5.| 9.5.| 23.4.| 16.4.
2007: 24.10.| 27.9.| 18.9.| 4.9.| 31.8.| 23.8.| 15.8.| 10.8.| 3.8.| 10.7.| 28.6. | 27.6. | 19.6. | 8.6. | 31.5. | 11.5.

Počasí
WindGURU
ČHMÚ
Windsurfing.CZ

Krátké zprávy

Notepad++
Počítadlo: