fb_pruh
  Úvod • Novinky • Kontakty • Fotky • Články • Závody • Výsledky • Konference • Inzerce • Odkazy • Dokumenty
Menu

Co je nového ...
SkiRegata
Tradiční SkiRegata se bude konat 10.-11.1 opět ve Vítkovicích na toušeňské chalupě
Přihlášky můžete posílat mailem na p.winkler<zavináč>1pozitivni.cz
nebo na Tomas.Cikrt<zavináč>meibes.cz
Autor: Honza
Vloženo: 22.12.2008
Rozhovor s Evou Skořepovou na radiu Beat
V pondělí, 17.11 v 9, 13 a 17h byl na Radiu Beat rozhovor s Evou Skořepovou, která se účastnila plavby okolo Aljašky
Další relace byla v neděli, 14.12 v 7, 11 a 15h
Poslední bude v pátek, 26.12 v 9, 11 a 15h
• Záznam z Radia Beat z 17.11
• Záznam z Radia Beat z 14.12
• Odkaz na expediční deník z úseku plavby kterého se zúčastnila Eva (anglicky)
• Odkaz na stránky expedice (anglicky)
Autor: Honza
Vloženo: 9.12.2008
Vzpomínka na ME v Nieuwpoortu
  Řáno poslal článek z ME v Nieuwpoortu, tak si jej můžete přečíst tady a zavzpomínat na tuto "unikátní" akci :-)
Autor: Řáno
Vloženo: 4.12.2008
Mikulášská regata
Ahoj kamarádi,
Posílám pozvánku na Mikulášskou, která se bude konat o víkendu u nás na Boleváku.
Inzerujte prosím ve vašich klubech, budeme rádi, pokud se dostavíte v hojném počtu, zejména s ratolestmi!
Co se týče závodu (na lodích), zatím je na Boleváku led, takže se jezdit nedá, na bruslení to ovšem taky nebude. Pokud by snad náhodou rozmrzlo, zvažte prosím vaši závodní účast – vypadá to, že z našich Pirátníků by mohla vyjet 1 loď (ostatní už se povětšinou pustili do oprav) a co se týče Fireballistů, zřejmě to nebude o moc lepší. Domluvte se prosím mezi sebou, zda chcete přivézt lodě. Neklesejte však na mysli, pobřežních soutěží je připraveno poměrně dost, tak nuda by rozhodně být neměla. V podvečer nadílka, večer Mikulášova disko Trysko – viz pozvánka.
Mějte se a v sobotu Nashledanou!
Majda
Autor: Majda
Vloženo: 1.12.2008
Termínovka 2009
Tak takhle by měla příští rok vypadat termínovka:
• odkaz: CTL2009_final.xls
Autor: Řáno
Vloženo: 26.11.2008
Setkání s Davidem Křížkem
  TJ Lokomotiva Plzeň si Vás dovoluje pozvat na setkání s Davidem Křížkem u příležitosti vydání jeho první knihy s názvem „Dnem i nocí Atlantikem.“ Akce proběhne v restauraci Městské sportovní haly, Úslavská 75, Plzeň ve středu 26. listopadu od 18:30 hodin. Po skončení je pro návštěvníky připraveno občerstvení. Těšíme se na Vaši účast.
• Pozvánka
Autor: Honza
Vloženo: 14.11.2008
Termínovka 2009
Ahoj všichni,
tady (odkaz: ctl_2009_fb.xls) je to, co jsem poslal na STK jako náš plán na příští rok. Děkuji tímto všem, kteří vstoupili do diskuze, i když uznávám, že ne všechno se dalo promítnout, protože ta situace se neustále mění. Věci s otazníky jsou ještě pobyblivé a z nich musím něco vybrat, patrně až na místě samém při STK 22.11. na CERE.

Fakta:
- první pohár na Lipně je třídenní (v podstatě na mou intervenci a trochu proti úmyslu pořadatele). Lipno tedy po tomto zásahu považuji za fixní, páč politicky bychom pak vypadali jak ten náš parlament.
- na Nechranice na podzim nás už nechtějí, že je tam moc tříd (ta moje varianta byla za předpokladu, že tam nebudou Evropy, které uvažovaly o Rozkoši). takže moc šancí nevidím.
- podzimní Rozkoš nebude.
- podzimní Mácháč je domluvenej, otazníky tam jsou proto, abych mohl hnout malým pohárem podle velkého. Na tom Mácháči jsou závody v obou termínech.

Takže bych potřeboval vědět, co preferujete. Jestli mám zkoušet ty druhý Nechranice nějak zalobovat na jaře nebo zda radši na podzim CERE.

Díky
Řáno
Autor: Řáno
Vloženo: 3.11.2008
Setkání jachtařů v klubu Bunkr
Ahoj všichni
posílám finální pozvánku na jachtařskou akci. Doufám, že se sejdeme v hojném počtu. Aby nebyl problém s dopravou domů, akce bude až do ranních hodin, kdy je možno pouzit ranních spojů. Navic je zajištěna smluvní taxidoprava přímo z klubu po celou noc za lidovou cenu 15 Kč/km.

• Pozvánka
Autor: TenSaša
Vloženo: 3.11.2008
Diskuse k CTL 2009
Právě probíhá diskuse o termínovou listinu na rok 2009.
Podívejte se na tento dokument a pokud možno přispějte do diskuse svými nápady!
Autor: Řáno
Vloženo: 21.10.2008
Jak bylo v Izole ...
Slibované příjemné středomořské podmínky našeho posledního závodu sezóny v Izole se projevily naplno: V pátek to zpočátku vypadalo že se navzdory předpovědi moc jezdit nebude. Nakonec se ukázalo, že předpověď nezklamala a tak se vyjelo na vodu. Jenže udeřila silná bóra, která doslova zpustošila závodní pole a rozjížďka musela být pro nezvladatelné podmínky a škody na materiálu zrušena. Tím bylo ten den závodění ukončeno, a po oficiální večeři jsme se odebrali do baru Moby Dick. V sobotu se vyjelo podle vypsání, a ve slábnoucím SV větru a velkých vlnách se odjely 4 rozjížďky, přičemž ta poslední už byla hodně o nervy. Večer byla opět večeře a večírek nejdřív v baru Hangar a pak opět v Moby Dicku. V neděli se čekalo na vítr, a na poslední chvíli se vyjelo do slabého SZ větru ve kterém se odjela jedna rozjížďka. Následovalo vyhlášení výsledků, v závodě opět zazářily české posádky, které obsadily všechny medailové a většinu top-ten pozic. Po tradiční fazolové polévce jsme se odebrali na dlouhou cestu domů.
Izola se tedy opět vydařila a myslím že se najde málokdo, kdo by příště zase nejel! :-)
• Na výsledky se podívejte tady
• Článek od Řána je tady
Autor: Honza
Vloženo: 21.10.2008
Seriál Hop nebo Trop
V neděli, 12.10 ve 20:00 začíná na ČT1 původní série seriálu "Hop nebo trop", v jehož dílu z nové série věnovaném jachtingu si někteří z nás také zahráli :-) Seriál začíná epizodou "Na lyžích". Zatím ale není známo, kdy se bude jachtařský díl vysílat.
• Odkaz na stránky ČT o seriálu
Autor: Vlasta
Vloženo: 9.10.2008
Mistrovství Slovinska 2008
Naši slovinští kolegové zprovoznili stránky o tradičním mistrovství Slovinska, na které se již po desáté v historii objeví početná výprava z Čech. Závod se koná od 17. do 19. října v Izole.

Krátký výtah z plachetních směrnic:
Závod je vypsán na 12 rozjížďěk (asi si vzali příklad od nás :-) )
Startovné je 75 EUR, a platí se buď převodem, nebo na místě (jako obvykle)
Jako obvykle bude v pátek večer party a v sobotu večeře.
!!! Je třeba se přihlásit do pondělí, 13.10 !!!

• Zde je elektronická přihláška
• a zde je seznam přihlášených
• Odkaz na SLO stránky

Nenechte si tento závod ujít, jedná se o skvělé zakončení sezóny v příjemných středomořských podmínkách!
Autor: Honza
Vloženo: 30.09.2008
Pozvánka na závod "Konec v Plzni"
Ahojky, pro ty co pojedou do Tišic, ale zároveň by se rádi ještě letos podívali na Bolevák, bude Fireball dovypsán na závod KONEC V PLZNI pořádaným naším oddílem tento víkend 4.-5. října
Autor: M-kař
Vloženo: 30.09.2008
Závěr malého poháru v Brně
  O víkendu se v Brně konal tradiční závod "Poslední Vítr", který byl zároveň posledním závodem série malého "prezidentského" poháru. Závod byl bohužel poznamenán mizernou účastí pouze 5 lodí, a podle zpráv také "nic moc" větrem. Přesto se podařily ujet 3 rozjížďky, a i po stránce společenské se závod údajně povedl :-)
• Výsledky závodu jsou tady
• Závěrečné výsledky malého poháru jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 30.09.2008
Závěr pohárové série na Mlýnech
Na Nových Mlýnech se o tomto víkendu rozhodlo pořadí poháru ČR. Závod Modrý Hrozen se uskutečnil za skvělých větrných podmínek, jediným problémem byla zima a občasný déšť. V sobotu se za silného SZ větru a ve velkých vlnách ujely 4 rozjížďky, ve kterých překvapivě excelovala plzeňská posádka Mudra - Martan. Díky větru a vlnám si většina posádek zaplavala ve studené vodě, a o to lepší pak bylo následné posezení v teplém sklípku u sklenky burčáku. V neděli vítr již polevil, a tak se dopředu dostaly i lehké posádky, které v sobotu díky větru neměly šanci. S výsledky to notně zamíchalo, avšak plzeňáci se nedali a v závodě zvítězili.
Pořadí v pohárové sérii také nezůstalo díky škrtání beze změn, a tak první místo plzeňáků v tomto závodě odsunulo posádku Kořan - Kvasnik na druhé místo v poháru za posádku Kubový - Čáp. Opět jako v minulé sezóně je závěr první desítky vyrovnaný, od 6. do 9. místa rozdíl pouze 2 body.
• Výsledky závodu jsou tady
• Závěrečné výsledky poháru jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 23.09.2008
Poděbrady
  V komornější atmosféře šesti firebalů a i přes počáteční problémy s nefungující kantýnou se odjel hezký závod za velmi přeskakujícího a poryvového větru a oproti předpovědi i když byla zima, tak celý víkend svítilo sluníčko. V sobotu tři a tři rozjížďky s pauzou na oběd ve větru do asi šesti metrů, s malým technickým problémem s počítáním odjetých kol během rozjížďky. Ale nakonec se vše zdárně vyřešilo a večer mohlo být jídlo ve městě a pak večírek s kytarou a zpíváním na loděnici. V neděli zpočátku úplná flauta, ale pak od jedenácti do jedný hodiny další tři rozjížďky ve větru do čtyřech metrů ... Pokračování
• Výsledky závodu jsou tady
• Článek od Terezky je tady
Autor: Míca
Vloženo: 16.09.2008
Lipno Regatta 2008
Ani tři dny trvání posledního lipenského závodu nestačily na to, abychom se dočkali nějakých slušnějších podmínek na jachting: V pátek jsme jednou zkusili vystartovat, v sobotu byla celý den hladina jako zrcadlo, a zatímco celou noc ze soboty na neděli krásně foukalo, v neděli jsme stihli ujet již jen jednu rozjížďku ve zkomírajícím větru, který nakonec ustal. Celá tato akce tedy byla ve znamení koupání, konzumace nápojů všeho druhu, a hraní různých společenských her ...
Na těchto závodech se rovněž uskutečnila valná hromada LT FB - zápis
• Výsledky závodu jsou tady
• Článek od Vlasty je tady
Autor: Honza
Vloženo: 8.09.2008
Bezdrevský kapr
O víkendu se na Bezdrevu uskutečnil druhý závod jihočeského bloku. Počasí vyšlo podle předpovědi - tedy v sobotu vítr, zima a déšť, v neděli slunečno a bezvětří. Zřejmě kvůli této předpovědi se nás zde sešlo pouhých 10 lodí, spolu s šesti Holanďany a čtyřmi "dvackami". V sobotu se tedy v tom dešti odjely čtyři celkem kvalitní rozjížďky. Vše šlo hladce, a v půl čtvrté jsme již byli na břehu. Večer se naše fireballistická skupinka přesunula do Slavoje, kde proběhl neméně kvalitní večírek, díky kterému byli někteří rádi, že v neděli již nefoukalo a na vodu se vůbec nešlo. Závod byl zakončen tradičním pasováním na rybáře.
• Výsledky závodu jsou tady
• Přepočítaný malý pohár je tady
• Článek od M-kaře je tady
Autor: Honza
Vloženo: 18.08.2008
Zprávy z olympiády
Přečtěte si zprávu od Hlaváčka z olympiády a podívejte se na výsledky přes odkaz na oficiální stránky - dole klikněte na jednotlivé sporty a uvidíte program a výsledky.
• Zprávy od Hlaváčka - zkopírováno z mailu
• Odkaz na olympijské stránky s výsledky jsou tady
• Časopis Yacht - reportáže od Ostudy
Autor: Honza
Vloženo: 11.08.2008
Třeboň
  První závod jihočeského bloku v Třeboni sice začal v pátek ztroskotáním motorového člunu a noční záchranou potápějící se lodi rozhodčích, ale nakonec už šlo vše bez větších problémů. Sešlo se nás neuvěřitelných 17 posádek. V sobotu se odjely dvě rozjížďky za slabého větru, přičemž byl učiněn pokus ještě o třetí, ale ta byla k velké radosti všech po půlhodinovém bezvětří ve druhém kole zrušena. Druhý den celkem slušně zafoukalo, a odjely se další čtyři rozjížďky, při kterých si dokonce některé posádky ověřovaly teplotu vody v rybníce.
• Výsledky závodu jsou tady
• Článek od Trpce je tady
• Fotky jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 4.08.2008
Letní vánoční regata
O tomto víkendu se v Plzni uskutečnila Letní vánoční regata, které se zúčastnilo 14 posádek. Za pěkného počasí a v typickém boleváckém větru se ujelo 10 rozjížděk, které obzvláště ke konci prověřily nervy závodníků. V sobotu večer byl v areálu jachtklubu živý koncert skupiny Replay a Mojito party, která byla zakončena takřka hromadnou koupelí v rybníce. Akce se vydařila, a velký dík patří organizátorům z TJ Lokomotiva Plzeň pod vedením M. Horáka, a i týmu rozhodčích pod vedením M. Pavlovského.
• Výsledky závodu jsou tady
• Článek od Slávka je tady
• Fotky od Terezy jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 28.07.2008
Pozvánka na koncert skupiny Wyprahlo
  Pokud jste 22.7. (úterý) v Praze, tak určitě doražte na naší "veřejnou zkoušku" do Bunkru (Nádražní 78) - vice na www.wyprahlo.cz. Hrát začnem lehce před 9. večer - nyní na předním podiu - tudíž blíže baru.
Budu se těšit, zdraví Paša
Autor: Skořka
Vloženo: 17.07.2008
Letní vánoční regata v Plzni
TJ Lokomotiva Plzeň vás zve na tradiční Letní vánoční regatu, která se koná 26.-27.7 na Boleváku
Detaily k této akci se dozvíte ve vypsání závodu
Autor: Zipp
Vloženo: 15.07.2008
Mistrovství Evropy 2008, Nieuwpoort, Belgie
Belgický blok je úspěšně (a díky Bohu) za námi. Zúčastnilo se ho celkem 10 českých posádek. Oba závody se odehrávaly za typického belgického deštivého počasí, v celkem silném větru, velkých vlnách, a do hry vstupovaly také silné přílivové proudy, které závodníkům připravily nemalé starosti. Na ME se dokonce kvůli extrémním podmínkám dva dny z pěti nejezdilo. Organizace závodu nebyla nic moc, chyběly aktuální informace a společenský program se záhadně vytratil. Díky Milanosovi, který přivezl velký stan, jsme jinak celý týden přežili celkem v pohodě. Výsledky jsou tady:
• Belgian Trophy
• Mistrovství Evropy
• Fotky - jachtařská část
Nefunkční stránka pořadatele je tady
Autor: Honza
Vloženo: 14.07.2008
Mistrovství ČR
  O minulém prodlouženém víkendu proběhlo na Lipně mistrovství ČR. Tentokrát byl náš tradiční lipenský blok zkrácen jenom na 3 dny, protože se přesouváme na mistrovství Evropy do Belgie.
Konečně foukalo, bylo teplo a slunečno, tedy na Lipno skutečně výborné podmínky. Vítr ale často měnil směr od severozápadu na jihozápad, takže stoupačky byly obzvláště v neděli velmi zábavné. Každopádně jsme si ale konečně dobře zajezdili.
• Výsledky MČR
• Přepočítaný velký pohár
Autor: Honza
Vloženo: 1.07.2008
Výsledky z Orlíka
  Máme tu výsledky z Orlíka. Jak tam bylo, to zřejmě nikdo neví :-)
• Memoriál Josefa Šenkýře
• Přebor Středočeského kraje
Autor: Honza
Vloženo: 27.06.2008
Pozvánka na MS Hracholusek
  Pro ty, co nejedou na ME do Belgie, je určena následující pozvánka:
TJ Prazdroj Plzeň vás zve na závod Modrá Stuha Hracholusek, který se koná 5.-6.7. 2008.
• Informace jsou tady
Autor: Miroslav Chodora
Vloženo: 25.06.2008
Fotogalerie na Ostudě
Díky naší bývalé webmasterce Ostudě máme už zase místo na další fotky. Spustil jsem tedy novou fotogalerii na adrese http://fireball.soukupova.cz/. Tato fotogalerie je propojená se sekcí "Fotky" na těchto hlavních stránkách.
Autor: Honza
Vloženo: 17.06.2008
Druhé Nechranice: Už zase bída ...
Druhý nechranický pohár se tentokrát neodjel. V sobotu bylo celý den na hladině jen pár slabých poryvů. K večeru vítr na chviličku slíbil, ale byla z toho jenom jedna zrušená rozjížďka. V neděli byla zpočátku hladina jako zrcadlo, a kolem poledne začal foukat vítr z bouřek, které se honily okolo. Odjela se jedna rozjížďka, při které sice i trochu zabušilo, ale vítr se točil o 90 stupňů. Takže dost bída ...
• Výsledky jsou tady
• Fotky jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 15.06.2008
První Nechranice nezklamaly
  Na prvním závodě nechranické série se nás sešlo neuvěřitelných 26 kusů. Závod opět jako už tradičně začal bezvětřím a jednou zrušenou rozjížďkou. Vypadalo to, že si už zase nezajezdíme. Ale odpoledne po bouřce se rozfoukal celkem slušný severovýchodní vítr, ve kterém jsme ujeli 3 rozjížďky. Obzvláště ta první byla velmi kvalitní, a bohužel někteří ji nestihli. V neděli opět stejný scénář - dopoledne zrcadlo, pak přišly bouřkové mraky a zabušilo. Stihla se odjet jedna rozjížďka. Po 4 rozjížďkách máme další platný pohárový závod.
• Výsledky jsou tady
• Průběžné výsledky velkého poháru jsou tady
• Fotky od Hanky Kábové
• Fotky od Ostudy
Autor: Honza
Vloženo: 8.06.2008
LeBle z pohledu kormidelníka lodě 14358
Tak jsem během své rekonvalescence po vytržené osmičce vyplodil článek o LeBle. Tak si přečtěte, no doufám, že u toho neusnete, je to opravdu dlouhé (ostatně jako celý závod LeBle) :-)
Autor: Honza
Vloženo: 5.06.2008
Tak zase na Mácháči
O tomto víkendu jsme se sešli k dalšímu závodu Prezidentského poháru. Někteří přijeli i na kole. Bude už konečně foukat? Nefoukalo. Víkend jsme strávili překonáváním úmorného vedra s pivem a stříčkem. Sobotní večer byl zakončen mojitem na pláži a nevyhnuli jsme se ani několika panákům. Zejména levná whisky zvaná printrska byla "vynikající". Učinili jsme i pokus hrát plážový volejbal, ale absence míče, plné hřiště a nedostatek odhodlání nám to překazily ...
• Pokračování článku
• Výsledky závodu
Autor: Skořka
Vloženo: 2.06.2008
+ Zemřel Peter Milne, autor Fireballu
  V pátek, 23. května, ve věku 73 let zemřel Peter Milne, úspěšný britský návrhář lodí, který vymyslel našeho skvělého Fireballa. Přečtěte si něco o něm tady.
Autor: Honza
Vloženo: 28.05.2008
LeBle revival na Bezdrevu
  Jako tento víkend i na ostatních vodách, také na Bezdrevu foukalo mizerně. Přesto nás rozhodčí vytáhli na vodu, a podařilo se "spáchat" dvě rozjížďky. Při obou to ze začátku vypadalo slibně, ale vždy ve druhém kole se dostavilo bezvětří, a trať byla zkrácena. Kdo jel LeBle, tak už mu tyto větrné podmínky nečiní problém. Takže jachtařsky nic moc. Ale i navzdory tomu myslím, že si všichni užili stylové prostředí naší loděnice s dobře zásobeným barem (někteří až příliš :-) ).
Výsledky závodu jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 26.05.2008
Lodě na prodej
  YC Lokomotiva Plzeň prodá 4 ks lodních trupů Fireball (vhodné pro rekreaci nebo pro začínající závodníky)
detaily viz inzerce
Autor: Zipp
Vloženo: 20.05.2008
Rozkoš v dešti
  Už to vypadalo, že se ani další pohárový závod neodjede. V sobotu bylo na Rozkoši vedro a foukalo jenom občas při krátkých bouřkách. V neděli jsme se probudili do ošklivého deštivého dne, a zdálo se. že z toho ani tentokrát nic nebude. V půl jedenácté ale déšť zeslábl a přišel celkem pěkný severní vítr, ve kterém jsme odjeli tři rozjížďky. Pohárový koeficient byl tak konečně splněn.
Výsledky jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 19.05.2008
Pozvánka na Bezdrev
TJ Slavoj vás zve na krajský přebor (koef. 4), který se koná 23.-24.5. 2008 na Bezdrevu.
Po celou dobu konání závodu bude otevřen bar, takže bude zajištěno stravování (i hotová jídla). Je zde i možnost ubytování v budově loděnice (omezený počet míst).
Informace si prosím přečtěte ve vypsání.
Autor: Honza
Vloženo: 15.05.2008
Pozvánka na koncert skupiny Wyprahlo
  Pašík nás zve na koncert skupiny Wyprahlo, pozvánka je tady
Autor: Skořka
Vloženo: 15.05.2008
Loď na prodej
  Juppík prodává kompletní loď CZE 14696, detaily jsou v inzerci.
Autor: Juppík
Vloženo: 14.05.2008
Pozvánka na ME v Belgii
Pozvánka na ME v Belgii je tady. Odkaz na belgické stránky ME (anglicky) je tady.
Vypsání závodu (lokální kopie, anglicky) je tady

Přihláška na Pre-Euro Belgian Trophy je tady
Přihláška na Mistrovství Evropy je tady
Seznam přihlášených je tady
Autor: Řáno
Vloženo: 14.05.2008
První pohárový závod na Nových Mlýnech se neodjel ...
Na Nových Mlýnech se o víkendu kvůli slabému a nestabilnímu větru podařilo odjet pouze jednu rozjížďku, která bohužel nestačí na splnění pohárového koeficientu.
V sobotu po několika neúspěšných startech, kdy rohodčí z nám neznámých důvodů zpočátku nedokázali přestavět trať a startovní čáru na směr větru, se ujela jedna velice "ušmudlaná" rozjížďka. Pak byl proveden pokus o další, ale po druhém kole vítr totálně ustal, takže rozjížďka byla přibližně v půl páté ukončena. Rozhodčí pak zahájili úprk na břeh a již nehodlali znovu vyplout, bez ohledu na to, že pár minut po vyvěšení odkladu naskočila krásná stabilní večerní bríza ze severovýchodu, která trvala až do západu slunce.
V neděli jsme se již jen opalovali na břehu, protože hladká voda a pár nestabilních poryvů už bohužel neumožnily uskutečnit další rozjížďky.
Výsledky závodu jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 12.05.2008
Zpravodaj 2007 je tu
  Máme tu Zpravodaj 2007! Jeho elektronickou verzi v PDF si můžete stáhnout tady.
Autor: Řáno
Vloženo: 5.05.2008
24 hodin Boleváku
24 hodinovka je úspěšně za námi! Vítr nám sice moc nepřál, ale myslím, že všichni byli z tohoto "extrémního" závodu nadšeni. Obrovské uznání patří Michalovi Horákovi a ostatním členům z TJ Lokomotiva Plzeň, kteří závod bez jakýchkoliv předchozích zkušeností perfektně zorganizovali tak, že se nevyskytly takřka žádné problémy.
Než někdo napíše článek :-), tak se podívejte na výsledky a fotky
Autor: Honza
Vloženo: 5.05.2008
Trénink na Mlýnech
  Před prvním pohárem na Nových Mlýnech (10.-11. 5.) se chystáme trochu potrénovat, takže tam pojedeme pravděpodobně již ve středu 7. 5. večer nebo 8. 5. ráno. Takže kdybyste se chtěl někdo přidat... (Nebude to nic oficiálního jako v Plzni). Je to tam předběžně domluvené, jen mi dejte vědět, kdy tam dorazíte, aby někdo otevřel bránu.
Autor: Eva
Vloženo: 22.04.2008
Toušeňský pohár
  O víkendu se konala jachtařská část SkiRegaty - Toušeňský pohár. Moc nefoukalo, takže se odjely jenom tři rozjížďky. Zato kulturní program byl bohatý: Eva Skořepová křtila svou novou loď.
Výsledky závodu jsou tady
Fotkz z křtin Skořápky jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 21.04.2008
David Křížek jede další závod přes Atlantik
David Křížek spolu s angličanem Philem Sharpem včera odstartovali na extrémní závod Transat ag2r který se jede na dvouposádkových lodích Bénéteau Figaro. Závod začíná v bretaňském Concarneau, závodníci musí projet kolem Madeiry a končí na ostrově Saint-Barthélémy v Karibiku.
Průběžné informace o závodě (česky) si můžete přečíst tady
Oficiální stránky závodu (ve francouzštině) jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 21.04.2008
Informace k závodu LeBle
Vzhledem k tomu, že se nám 24 LeBle nezadržitelně blíží a divočák na guláš se chladí v mrazáku, měl bych k vám z pověření Michala Horáka ještě pár slov:
Do dneška jsou přihlášeny 4 týmy pod vedením 1. Jiří Čechura. 2. Milan Šnajdr, 3. Bára Nápravníková, 4. Jaroslav Vít, Účast se však očekává daleko vyšší, tak neváhejte a hlaste se.
Startovné činí 1.000,-Kč/team (4 lidi) (v ceně je i ten kanec :-)) a to pokud se přihlásíte do 24.4. Od tohoto data začnem připravovat, nakupovat a vařit a kdo se přihlásí poté, bude to mít pravděpodobně o nějakou korunu dražší.
Vypsání by mělo být známo. Jen připomínám pojistku, vesty a určitě bude dobré, když bude mít každý v posádce baterku. Námořníci určitě vědí, že je dobré si v noci do plachet posvítit, aby se vědělo jestli tam vůbec jsou :-)

Za realizační team Michal Horák a Zipp
Autor: Zipp
Vloženo: 18.04.2008
Radio Beat
Opět se začínají vysílat na Radiu Beat v pořadu "Menšinové sporty" příspěvky od Řána. Nezapomeňte ve středu v 7:50 a v 10:30
Autor: Honza
Vloženo: 15.04.2008
Bohemia Regata
  V Plzni na Boleváku se odjel první závod série Prezidentského poháru, kterého se zúčastnilo 12 posádek. Za pěkného počasí a západního větru kolem 5 m/s se v sobotu odjelo 5 rozjížděk. V neděli už to bylo horší, a odjela se pouze jedna rozjížďka.
Výsledky závodu jsou tady
Fotky ze závodu jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 14.04.2008
Vypsání Toušeňského poháru
  Vypsání Toušeňského poháru (jachtařská část SkiRegaty) je tady
Autor: Lahvan
Vloženo: 10.04.2008
Pozvánka na křtiny ...
V pátek 18. dubna, v Poděbradech, v předvečer Toušeňského poháru, přilbižně ve 20 hodin, bude slavnostně pokřtěna naše nová loďka... Večírek bude následovat. Všichni jste zváni.
Eva a Viktor
Autor: Eva Skořepová
Vloženo: 7.04.2008
Jarní tréninkové soustředění na Boleváku
Letošní tréninkové soustředění na Boleváku se opět vydařilo. Znovu jsme po dlouhé zimní pauze opravili a vytrimovali lodě, a na vodě za pěkného větru si pak naše neohrabaná těla znovu začala zvykat na pohyb a úkony v lodi. Zazávodili jsme si i "nanečisto" v několika cvičných rozjížďkách. Vyzkoušeli jsme si i jízdu bez kormidla, což bylo pro dost posádek velmi zábavné :-) Večer nám náš trenér Řáno pouštěl video natočené při tréninku a upozorňoval nás na naše chyby.
Počasí nám celkem přálo, na jachting byla sice trochu zima, ale v sobotu foukal pěkný vítr tak akorát. V neděli to již bylo horší, jak s teplotou, tak s větrem.
Tímto děkujeme Řánovi za uspořádání tréninku, děkujeme Horynovi za skvěle zvládnuté zásobování jídlem a pitím, a za půjčení člunu, a rovněž děkujeme ostatním z TJ Lokomotiva Plzeň, kteří nám umožnili tuto akci zorganizovat.
Fotky z této akce jsou zde
Autor: Honza
Vloženo: 26.03.2008
Musil a Štantejský na mistrovství světa pátí
Tomáš Musil a Jan Štantejský se na mistrovství světa 2008 umístili na pátém místě.
Celkové výsledky závodu jsou zde
Článek od Mufa z je zde
Autor: Honza
Vloženo: 26.03.2008
Posádka Musil - Štantejský vyhrála Pre-Worlds 2008 v Thajsku!
Naše posádka Tomáš Musil - Jan Štantejský vyhrála přípravný závod na Mistrovství Světa 2008 v Thajské Pattaye. Gratulujeme!
Celkové výsledky závodu jsou zde
Článek od Mufa z této akce je zde
Informace (v angličtině) jsou zde
Autor: Honza
Vloženo: 14.03.2008
RC Laser
Pan Adam Zmuda z RC Laser nás informuje o plachetnicích řízených rádiem, pokud by někdo měl zájem, přečtěte si přiložený dopis ...
Autor: Hlaváček
Vloženo: 13.03.2008
Jarní tréninkové soustředění na Boleváku
Stejně jako loni, se 5.-6.4. bude konat jarní tréninkové soustředění na Boleváku. Tentokrát tam budeme sami, bez Cadetů. Trenér budu já (Řáno) - částečně na člunu, částečně na své lodi, částečně na vašich lodích (i Milhaus)

Předběžně domluvené jsou následující věci: Možnost ubytování v autech v areálu a v boudě, možnost nechat lodě do příštího týdne (následuje závod Bohemia regata), použití budovy pro přednášky, promítání, atd., a zapůjčení člunu od Michala Horáka.

Zatím jsem nejednal o stravě (jako loni), ale to je asi zbytečné. Opět se budu snažit to napsat jako grant pro třídu, abychom zase měli něco do zásoby a pro lidi nevznikly žádné vedlejší náklady.

Jedu tam trénovat Cadety na Velikonoce (22.-24.3), a tam si ještě upřesníme podmínky a dám je vědět.

Autor: Řáno
Vloženo: 12.03.2008
Pozvánka na závod 24 LeBle
24 LeBle - jedná se o 24 hodinový závod vypsaný pro Lodní třídy FB a Pirát (koef. 3). Závod se jede v termínu 2.-3.5. v Plzni na Boleváku. Díky tomu, že je 1.5. volno a je předpoklad, že lodní třída FB využije temto den pro krátké soustředění v Plzni (alespoň byla taková předběžná dohoda s Řánou), očekáváme start tohoto závodu v pátek kolem 16:00 - prozatím se jedná o předběžný čas startu. Každý team, který se bude chtít tohoto závodu zúčastnit musí mít dvě posádky (4 lidi), které se budou v pravidelných intervalech střídat.

Vzhledem k tomu, že se pomalu ale jistě termín závodu blíží, potřeboval bych vědět počet teamů, které chtějí startovat. V ceně startovného bude osvětlení na lodě (v podobě blikaček na kola), aby nedošlo k tomu, že některá loď bude neosvětlená a tím pádem by se zvyšovala možnost kolize. Upozorňuji, že ve vypsání tohoto závodu bude podmínka pojištění odpovědnosti, která bude uzavřená na loď, popřípadě na kormidelníky. Pokud dojde k tomu, že bude mít pojištění jen jeden kormidelník, budu požadovat čestné prohlášení, že případnou kolizi vezme na sebe.

Pro zájemce, bude možné uzavření pojistky odpovědnosti v den startu zástupcem pojišťovny ALIANZ, která ale neumožňuje pojištění jen na jeden závod. Veškeré dotazy, připomínky, návrhy a nezávazné i závazné přihlášky posílejte výhradně na e-mailovou adresu horak@yachtinganarchy.cz

Autor: Zipp
Vloženo: 7.03.2008
Přechod na nový rok
Na stránkách jsem dokončil přechod na nový rok. Tím pádem jsou všechny věci z minulého roku přístupné již pouze pomocí menu na levé straně.

Nová termínová listina závodů na rok 2008 je v sekci Závody. Odkaz na starou termínovku (kde jsou i odkazy na výsledky) je umístěn dole.
Autor: Honza
Vloženo: 27.01.2008
Pozvánka na akci
Posílám pozvánku pro všechny kamarády Fireballisty, protože se stále cítím být jedním z vás. Snad si dám letos i nějaký ten závod.
Čau a dík
David +
Autor: Kreyson
Vloženo: 14.01.2008
SkiRegata
Jubilejní 25. ročník SkiRegaty se uskutečnil opět v tradičním duchu. Na vítkovické chalupě jsme se sešli v nebývalém počtu 37 lidí. Sobotu většina lidí věnovala tréninku - někteří trénovali na sjezdovkách na nedělní závod, jiní ladili formu na běžkách na noční myslivecký ples. V neděli se pak na aldrovské sjezdovce za výborných sněhových podmínek uskutečnil lyžařský závod.    Výsledky jsou tady
Autor: Honza
Vloženo: 14.01.2008
CTL 2008
Na stránkách ČSJ je takřka závěrečná verze CTL pro rok 2008. Můžete si prohlédnout tady.

Někdy během příštího týdne tím pádem provedu přechod našich stránek na nový rok - do sekce závody dám závody na rok 2008, a vše z roku 2007 se přesune do archivu, který bude dostupný z menu po levé straně.
Autor: Honza
Vloženo: 10.01.2008
Informace o SkiRegatě
Počet přihlášených k 7.1. 2008 činní 39 osob což přesahuje kapacitu chaty o 15 osob!! ... Pokusíme se zajistit alternativní ubytování pro toušeňáky někde jinde v blízkosti, přesto je potřeba počítat s pořádnou tlačenicí. Při dosažení počtu přihlášených osob bude dále min. 5 osob muset spát na zemi. Prosím min. 5 dobrovolníků, ať se přihlásí mailem ke spaní na zemi a vezmou si karimatku - mají pak ubytování za půlku!
Vypsání SkiRegaty je k dispozici tady
Autor: Lahvan
Vloženo: 8.01.2008
Fireball v éteru
Radio Beat
bude 19.5 v 8:20 a 10:30
13.1. (1 MB)

2008: 14.5.| 12.5.| 9.5.| 23.4.| 16.4.
2007: 24.10.| 27.9.| 18.9.| 4.9.| 31.8.| 23.8.| 15.8.| 10.8.| 3.8.| 10.7.| 28.6. | 27.6. | 19.6. | 8.6. | 31.5. | 11.5.

Počasí
WindGURU
ČHMÚ
Windsurfing.CZ

Krátké zprávy

Notepad++
Počítadlo: