fb_pruh
  Úvod • Novinky • Kontakty • Fotky • Články • Závody • Výsledky • Konference • Inzerce • Odkazy • Dokumenty
Menu

Co je nového ...
SkiRegata 2011
Jako každý rok se bude o víkendu 8-9. ledna 2011 na Toušeňské chalupě na Aldrově ve Vítkovicích konat tradiční Ski-Regata
Vypsání je tady
Autor: Lahvan
Vloženo: 17.12.2010
Afterparty ME Fireball
  Letošní "Jachtařský zásek" bude zároveň i afterparty letošního Mistrovství Evropy ve třídě Fireball. Přijďte zavzpomínat při promítání Lukášových záběrů a oslavit konec sezóny při skvělé muzice. Akce se koná v pátek 26. 11. v klubu Gox (dříve Bunkr), Nádražní ul., Praha Smíchov.
Autor: Muf
Vloženo: 11.11.2010
Slovinsko - Portorož
Ve slovinské Portoroži proběhlo tradiční mistrovství Slovinska, kterého se naše posádky účastní již 12 let. Česká účast byla jako obvykle silná, a našich 10 lodí oproti devíti místním zdůraznilo náš trochu smutný pohled na klesající počet slovinských posádek a úroveň tohoto závodu. Tentokrát nám moc nepřálo počasí, oproti minulým ročníkům se celý závod odjel za velmi slabého větru, přičemž v poslední rozjížďce dokonce kvůli bezvětří 9 lodí nestihlo limit. Přesto ale jako obvykle naše české posádky na tomto závodě zazářily, a první slovinec obsadil až 7. místo.

• Výsledky
• Vypsání
• Přihláška
Autor: Kraťas
Vloženo: 25.10.2010
Zhodnocení sezóny 2010
  Pár slov k sezóně 2010 od našeho prezidenta Kubase

• Hodnocení sezóny 2010
Autor: Kubas
Vloženo: 8.10.2010
Pohár města Neratovic
  Zveme Vás na tradiční závod „Pohár města Neratovic“, který se bude netradičně konat v areálu Jachetního oddílu TJ Bohemia Poděbrady a přilehlém jezeře.
Vypsání závodu najdete tady
Ahoj v Poděbradech
YC Neratovice, Milhaus
• Článek
Autor: Milhaus
Vloženo: 8.10.2010
ME Fireball
V týdnu od 27.9 do 1.10 probíhalo na Nových Mlýnech mistrovství Evropy ve třídě Fireball. První tři dny závodu byl velmi silný vítr a studené a deštivé počasí, které notně prověřilo materiál i nervy a výdrž závodníků, obzvláště v úterý, kdy skoro polovina lodí nedojela na start, a rozjížďku jich dokončilo pouze 20. Ve čtvrtek se počasí umoudřilo a odjely se dvě rozjížďky ve slabším větru. Během závodu byl rovněž zajištěn kvalitní kulturní program a dobré stravování. Celá akce se myslím velice podařila, a jediným problémem bylo počasí, které ale na druhou stranu přineslo náročné jachtařské podmínky.

• Výsledky
• Oficiální stránky závodu
• Článek od MM
• Článek od Lahvana
Autor: Kraťas
Vloženo: 8.10.2010
Modrý Hrozen
  O tomto víkendu se na Nových Mlýnech odjel poslední závod série Českého Poháru, který byl z pohledu rozhodčích generálkou na následující mistrovství Evropy. Na tomto závodě se nás sešlo rekordních 30 posádek. V sobotu jsme na vodě marně čekali na vítr, a asi po třech hodinách strávených na zrcadlové hladině ve startovním prostoru jsme se odebrali domu a vyrazili do sklípků. Neděle nás přivítala slabým SZ větrem, který se dost točil a občas chvilkově zesiloval a zeslaboval. V těchto podmínkách se podařilo odjet 3 rozjížďky, z nichž ta první byla nezvykle dlouhá. Závěrečný nástup a vyhlášení výsledků se protáhl až do pozdních odpoledních hodin díky účasti mnoha různých lodních tříd.

• Výsledky
• Závěrečné výsledky Poháru ČR
Autor: Kraťas
Vloženo: 20.09.2010
Mácháč
  Víkend 11.-12.9. byl v celé střední Evropě ve znamení teplého letního bezvětrného počasí. Na Máchově jezeře se v tu dobu konal poslední závod série regionálního (prezidentského poháru), který se samozřejmě neodjel.

• Závěrečné výsledky prezidentského poháru
Autor: Kraťas
Vloženo: 13.09.2010
Jenny's Challenge
  Většina zpráv na našem webu je pozitivně laděná. Tato ukazuje komplikovanější podoby života. Jenny Green je bývalá fireballistka s postupující roztroušenou sklerózou, která však hledí do budoucnosti od kormidla Dragonu - plachetnice pro tělesně postižené. Chcete-li Jenny pomoci v její obtížné cestě, v příloze najdete potřebné informace.
• Příloha
Autor: Kubas
Vloženo: 3.09.2010
Kubas a Brok mistři Švýcarska
Od 12. do 15.8 se na jezeře Ägerisee konalo mistrovství Švýcarska, kterého se zúčastnilo celkem 7 českých posádek. Naše výprava byla velmi úspěšná - hned v první rozjížďce se na prvních 4 místech umístily české posádky. Nakonec Kubas s Brokem vybojovali titul Mistr Švýcarska, a na druhém místě se umístil Jarda Verner s Kubou Nápravníkem. Eva Skořepová s Milanem Čápem byli "o fous" čtvrtí. Ostatní češi se všichni umístili do 14. místa z celkového počtu 29 lodí. Závod byl podle informací poznamenán deštivým počasím a slabým větrem, takže se odjelo pouze 6 rozjížděk.

• Informace (německy)
• Výsledky
Autor: Honza
Vloženo: 16.08.2010
Pozvánka na Seč
  Ahoj všichni, chtěli bychom vás pozvat na závod Modrá vlajka Seče, který se koná o víkendu 21.-22.8. na Sečské přehradě a je pro fb oblastním přeborem (4K). Těšit se můžete na příjemné prostředí, na sobotní večer je nachystáno opékání prasátka, živá hudba a piva bude také dostatek. Tak neváhejte a přijeďte, budeme se na vás těšit.

Tereza a Kutáleči

Pro ty, kteří neví, kde to je, tak tady jsou GPS souřadnice: 49°49'10.944"N, 15°39'12.541"E

A je tu i možnost ubytování v chatičkách či buňkách v areálu jachtklubu.
kontakt: 737 434 626, paní Jaroslava Řeháková, ubytovani<zavináč>ycpardubice.cz
www.ycpardubice.cz/ubytovani/index.php?clanek=uvod
Autor: Terka Žilková
Vloženo: 9.08.2010
Bezdrevský kapr
Tradiční bezdrevský závod byl tentokrát poznamenán deštivým počasím. V sobotu se za vytrvalého deště uskutečnily čtyři rozjížďky, které prověřily nepromokavost našich obleků a nervů. Navzdory tomu foukal celkem pěkný severozápadní vítr, který umožnil postavit celkem pěknou dlouhou trať. Večer jsme si užili opět místní restaurace a pochutnali na kapřích specialitách. V neděli již bylo hezky a nefoukalo. Závod byl zakončen tradičním pasováním na rybáře a lovením živých kaprů.

• Článek
• Výsledky
• Fotky
Autor: Honza
Vloženo: 9.08.2010
Zápis z valné hromady
  Tady je zápis z valné hromady lodní třídy Fireball, která se uskutečnila 5.7.2010 na Lipně.
Autor: Skořka
Vloženo: 1.08.2010
Třeboň
Letošní Třeboň byla opět ve znamení krásné teplé letní pohody. V sobotu jsme vyjeli na vodu do slabého východního větru, ve kterém se podařila "s odřenýma ušima" odjet jedna rozjížďka. Pak již nefoukalo, a tak jsme se odebrali do města užít si zdejší neopakovatelnou atmosféru. V neděli se již žádný stabilní vítr nedostavil.
Děkujeme členům jachtklubu Třeboň, kteří se o nás, jak už je zde zvykem, skvěle starali!

• Vypsání a pozvánka
• Výsledky
Autor: Honza
Vloženo: 1.08.2010
Letní Vánoční Regata
  Jak bylo v Plzni na Vánoční se dozvíte z článku od Martina Mudry

• Článek
Autor: Honza
Vloženo: 28.07.2010
Máme nového prezidenta!
  Na valné hromadě na Lipně došlo k významné události: Byl zvolen nový prezident naší lodní třídy. Řáno bohužel pro zaneprázdnění musel tuto svou dlouholetou funkci opustit, a novým prezidentem byl velkou většinou zvolen Martin Kubový.

Fotka z předávky funkce
Autor: Honza
Vloženo: 15.07.2010
Lipenský týden
  Letošní lipenský týden se po jachtařské stránce moc nevydařil. Takřka po celou dobu bylo horké letní počasí bez větru, které spíše nahrávalo odpočinku u vody než jachtingu. Za 7 dní závodění jsme byli na vodě pouze 4x, a při tom se podařilo odjet pouhých 8 rozjížděk, na MČR 5 a na následujícím poháru pouhé 3. Rekord v počtu zrušených rozjížděk z minulého roku se ale překonat nepovedlo :-)

• Výsledky MČR
• Výsledky pohárového závodu
• Článek od Kuby Daniela
Autor: Honza
Vloženo: 15.07.2010
Mistrovství Evropy 2010
Na stránkách Fireball Europeans je k dispozici vypsání závodu a další informace (vše pouze v angličtině)

Informations about the 2010 Europeans are available here:
Fireball Europeans
Autor: Honza
Vloženo: 1.07.2010
Orlík
O víkendu se jel na Orlíku Memoriál Josefa Šenkýře - další závod série Českého poháru. Podle předpovědi mělo být krásné letní počasí, což se vyplnilo, ale i přesto se podařilo odjet pět rozjížděk, ve kterých klasicky nevyzpytatelný vítr (obzvláště u modré bójky) notně otestoval nervy závodníků. Díky pěknému počasí jsme si také kromě jachtingu užili spoustu dalších letních "kempových" aktivit :-)

• Výsledky
Autor: Honza
Vloženo: 28.06.2010
Mistrovství Švýcarska
Z níže umístěného odkazu se dozvíte informace o mistrovství Švýcarska, co poslal Hansueli Bacher

• Informace
Autor: Skořka
Vloženo: 21.06.2010
Cena Damet - Nechranice
  Druhý závod nechranické série byl bohužel podobný tomu prvnímu. Počasí bylo vyloženě letní, což znamená, že bylo horko, a opět moc nefoukalo. V sobotu k večeru se ale podařily odjet 3 rozjížďky proměnlivé kvality, přičemž ta poslední, zkrácená na 1 kolo a stoupačku, byla odstartována až v osm hodin večer. Na břeh jsme dojížděli za šera kolem třičtvrtě na devět, a pár minut po přistání všech lodí dorazila studená fronta a na vodě celkem slušně fouklo. V neděli ráno to zpočátku vypadalo slibně, ale vítr se utišil a bylo po závodění. Díky třem rozjížďkám máme odjetý další pohárový závod.

• Výsledky
Autor: Honza
Vloženo: 14.06.2010
Hop Regata - Nechranice
  Další pohárový závod se konal tento víkend na Nechranicích. Po dlouhém období dešťů se konečně vyčasilo a bylo hezky, ale bohužel bez větru. Podařilo se odjet pouze dvě rozjížďky, jednu zkrácenou v sobotu, a druhou na poslední chvíli v neděli za slabého, ale celkem stálého východního větru. Závod tedy po dvou rozjížďkách zůstal pouze s koeficientem 2.

• Výsledky
Autor: Honza
Vloženo: 7.06.2010
Jarní premiéra
  Na Rozkoši se odjel druhý závod série velkého poháru. V sobotu se za nestabilního S-SZ větru podařilo odjet 5 rozjížděk na nezvykle dlouhé a komplikované trati. Obzvláště stoupačky byly velmi "vypečené". V neděli se již na vodu nejelo.
• Výsledky
• Fotky od Skořky a od Kraťase
Autor: Honza
Vloženo: 24.05.2010
Pavlovská regata
  Máme za sebou první pohárový závod, který se konal o tomto víkendu na Nových Mlýnech. V sobotu se za příjemného SZ větru podařilo odjet 5 rozjížděk, a poté jsme se odebrali do místních podniků ochutnat produkty místních sklípků. V neděli se splnila všemi tolik diskutovaná a obávaná předpověď - déšť a velmi silný vítr. V první rozjížďce jsme si ještě skvěle sklouzli, ale v té druhé už začalo ve vlnách a při nárazech větru až 17 m/s jít o materiál. Výsledkem bylo několik více či méně ohnutých stěžňů. Na medailových pozicích se kromě "tradiční" posádky Sklenář - Kuthan na 1. místě objevily nové tváře: Pro dvojku si dojela nová posádka Hájek - Preibischová z Plzně a 3. místo zajeli Svoboda - Šára z Dobřichovic. Domů jsme odjížděli za běsnění živlů :-) ale myslím že jinak se náš první pohárový závod skvěle vydařil.
• Výsledky
Autor: Honza
Vloženo: 17.05.2010
Členské příspěvky FB - placky
Na Mlýnech budou k dispozici placky pro rok 2010. Cena 500,- Kč. Uvedená částka je poplatek Fireballu International a asociaci LT fireball Český fireball. (Cena je již po několik dlouhých let stejná).
Kdo tedy má zájem být pro rok 2010 členem Českého fireballa, a tím se přihlásit k poměrně specifické komunitě "bláznů", kteří se týden co týden harcují od rybníka k rybníku v očekávání větru, odbrží placku oproti 500,- Kč a vyplněné členské kartě. Členskou kartu si stáhnete tady, vytiskněte, vyplňte a při platbě odevzdejte. Placka je také podmínkou pro start na MMČR.
Dále budu placky distribuovat na Rozkoši, Macháči, Orlíku a prvním Lipně.

Díky Slávek Vomáčko - pokladník LT FB
FB 14853
Autor: Slávek
Vloženo: 12.05.2010
Mistrovství Světa na Barbadosu
Tento týden probíhá na Barbadosu mistrovství Světa ve třídě Fireball, kterého se účastní dvě české posádky: Martin Kubový s Milanem Čápem, a Eva Skořepová s Kubou Nápravníkem. Detailní informace a výsledky najdete pomocí následujících odkazů:

• Stránky závodu
• fotky
Autor: Honza
Vloženo: 3.05.2010
24 LeBle - memoriál Zdeňka Smetany
O víkendu se na Boleváku konal již druhý ročník extrémního závodu 24 LeBle. Narozdíl od toho prvního nám příjemně foukalo, a tak první posádka ujela celkem 117 kol, což je přibližně 150 km. I do počasí jsme se trefili, v noci nebyla taková zima jako minule, a bylo to bez mlhy, jen občas zapršelo. Jenom škoda, že se zúčastnilo pouze 5 lodí. Děkujeme organizátorům z TJ Lokomotiva Plzeň za tradičně skvělé zázemí a zajištění závodu!

• Výsledky
• Článek od Vojty Šruta
• Stránky závodu
Autor: Honza
Vloženo: 3.05.2010
Pohár Bohemia - Poděbrady
  Další závod v Poděbradech byl Pohár Bohemia, který se konal 24.-25.4
• Článek od Vojty Lambla
Autor: Honza
Vloženo: 3.05.2010
Toušeňský pohár
  V Poděbradech se 17.-18.4.2010 konal Toušeňský pohár, kterého se zúčastnilo 17 lodí.

• Výsledky
• Článek od Vaška Huka
Autor: Honza
Vloženo: 3.05.2010
Bohemia regata - Plzeň
  O víkendu 10.-11.4.2010 se v Plzni konal první závod regionálního poháru Bohemia Regata, který se vyznačoval rekordní účastí 19 lodí. O tom jak závod probíhal se informace nedochovaly :-)

• Výsledky
• Článek od Myši Preibischi
Autor: Honza
Vloženo: 3.05.2010
Toušeňský pohár
  Ahoj všichni,

zveme vás na tradiční již XV. ročník Toušeňského poháru, který se uskuteční jako obvykle v areálu Jachetního oddílu TJ Bohemia Poděbrady a přilehlém jezeře. Rádi bychom vás upozornili na sobotní živý koncert dívčí rockové kapely Sweet Zone, který začíná ve 21:00 v klubovně loděnice a je samozřejmě, stejně jako pár pivek, v ceně startovného. Přijeďte tedy včas, ať o něco nepřijdete.

čau v Poděbradech
kubas
• Vypsání závodu
• Výsledky SkiRegaty
Autor: Kubas
Vloženo: 11.04.2010
Soustředění na Boleváku
  Na Velikonoce se konalo v Plzni tradiční jarní soustředění třídy Fireball.

• Článek od Adély
Autor: Kraťas
Vloženo: 5.04.2010
E-Mailová konference Fireball na Pandoře
  Dnes se mi povedlo (mj. na popud Kláry) trochu zapracovat na opětovném "zkrocení" naší e-mailové konference na Pandoře. Akce byla úspěšná, takže nyní mám konferenci plně pod kontrolou. Pokud tedy někdo budete chtít přihlásit / odhlásit, není to již z mé strany žádný problém.
Autor: Kraťas
Vloženo: 1.03.2010
LeBle a Jarní trénink 2010
Někdo se může domnívat, že vrchol naší sezony doma je ME na podzim. A já se ptám jako Cimrman Čechova – “A není to málo, Antone Pavloviči?”. Ale ono to tak není, jako protipól podzimního šampionátu je tu totiž první oficielní obročník unikátu s názvem 24 hodin LeBle.
Autor: Řáno
Vloženo: 19.02.2010
SkiRegata
Ski Regata se odjela za mé nepřítomnosti, tím pádem nevím, jak tam bylo. Kdo to víte, napište! Výsledky mám, a doplním jak jen bude čas.
Autor: Kraťas
Vloženo: 11.01.2010
Vítám vás v roce 2010
  Vítám vás opět po delším zimním lyžařském spánku na našich stránkách. Stránky jsem připravil na nový rok, a doplnil termínovku. Další věci budou následovat ...
Autor: Kraťas
Vloženo: 1.03.2010
Fireball v éteru
Radio Beat
bude 19.5 v 8:20 a 10:30
13.1. (1 MB)

2008: 14.5.| 12.5.| 9.5.| 23.4.| 16.4.
2007: 24.10.| 27.9.| 18.9.| 4.9.| 31.8.| 23.8.| 15.8.| 10.8.| 3.8.| 10.7.| 28.6. | 27.6. | 19.6. | 8.6. | 31.5. | 11.5.

Počasí
WindGURU
ČHMÚ
Windsurfing.CZ

Krátké zprávy

Notepad++
Počítadlo: