ELAN 350 ONE-DESIGN ELAN 340

Fotografie & Video

Závěrečné vyhlášení

Sobota, 12. říjen 2013 – fotografie

Sedmnáctý ročník České námořní rallye je u konce. Vyhlášením vítězů dnešních třech karuselů i celkových vítězů končí další ročník jedné z nejstarších regat. V celkem rekordních deseti rozjížďkách se utkalo 14 týmů na lodích Elan 350 a 9 týmů na starších lodích Elan 340. Na stupních nejvyšších skončily týmy Benemedo Honzy Hirnšala a Hyveco Honzy Hykrdy - blahopřejeme a přejeme nejen vítězům mnoho dalších úspěchů.

Rozjížďky 5-10 (středa-pátek)

Pátek, 11. říjen 2013 – fotografie

V celkovém pořadí kategorie Elan 350 i bez účasti v posledních rozjížďkách zvítězil zbraslavský tým Benemedo Jana Hirnšala. Actinet Jana Daňka mohl v závěru litovat slabší výkonnosti na začátku regaty. Tým SPG Pavla Sehnala na třetím místě o jednu příčku vylepšil pozici z loňska.

Rozjížďky 2, 3 a 4 (pondělí, úterý)

Úterý, 08. říjen 2013 – fotografie

Dnes na České námořní rallye nejvíce překvapilo počasí. Místo stabilního juga (jihovýchodní vítr) se vítr točil a závodníci zažili vše od 25 uzlů až po bezvětří, od bóry přes jihovýchod, jih, severozápad až znovu po bóru a jugo. Od hustého deště až po slunnou oblohu.

Rozjížďky 1 a 2

Neděle, 06. říjen 2013 – fotografie

17.Česká námořní rallye má za sebou první závodní den. První rozjížďka startovala ve východním větru o rychlosti 12 uzlů, který postupně zesílil na 17, aby s nastupující tmou zeslábl pod 8 uzlů. Ve třídě Elan 350 si od začátku výborně vedly nejlepší posádky z minulého ročníku Benemedo a Actinet. Tyto dvě jachty se v průběhu první rozjížďky střídaly na čele a jejich souboj byl nejhezčím momentem dnešního dne. Benemedo první točila návětrnou boji, následně však přišlo zaváhání se spinakerem a do čela šel Actinet. Na druhé stoupačce opět vybojovala vedení Benemedo, Actinet se propadla na 4.místo, když šly před ní Uniform a SPG. Cílem nakonec projela první s náskokem Benemedo Jana Hirnšala. Souboj o druhé místo se rozhodl na cílové čáře, když před Actinet Jana Daňka šla o necelou vteřinu SPG. Uniform dojela na 4.místě.

Losování lodí - sobota 5. října

Sobota, 05. říjen 2013 – fotografie

17.Česká námořní rallye odstartovala dnes v poledne losováním lodí. Na start se postaví 14 posádek ve třídě Elan 350 One Design a 9 týmů v kategorii Elan 340. Silná konkurence v obou kategoriích se musí připravit na větrnou regatu, zatím to vypadá, že zítra na startu první rozjížďky by mohlo foukat kolem 20 uzlů. O atraktivní jachting nebude nouze. Vše bude jako vždy dokumentováno naším nejlepším fotografem jachtingu Pavlem Nesvadbou a tak se můžete každý den z atmosféry na vodě těšit prostřednictvím našich stránek i vy.