Úterý, 22. říjen 2024
ELAN 350 ONE-DESIGN ELAN 340

Úterý, 1. duben 2014

18. Česká námořní rallye - 2014 (1. 4. 2014, 00:23)

Termín letošní 18. České námořní rallye je stanoven na 4. - 11.10 2014. Závodit se bude znovu v oblasti střední Dalmácie se startem v maríně Kornati Biograd. Po dobrých zkušenostech z posledních let se bude závodit opět ve dvou kategoriích ELAN 350 ONE DESIGN s genakrem a ELAN 340 se spinakrem. Tradiční etapový způsob s navigačními rozjížďkami mezi několika marínami, doplněný kratšími karusely zůstane zachován. Závodníci se mohou těšit na jeden tréninkový a 6 závodních dní. Věříme, že počasí bude pro jachting stejně příznivé jako v loňském roce a že se 18. ČNR stane na závěr sezony 2014 důstojnou a kvalitně obsazenou regatou pro české i zahraniční posádky. V současné době je v Chorvatsku daňový poradce, který zjišťuje legislativní změny po vstupu Chorvatska do EU. Na základě jeho cesty budou připraveny "Podmínky účasti", které by měly být k dispozici během měsíce. Aktuální webové stránky jsou v přípravě. Těšíme se na viděnou na 18.ČNR - 2014.

Čtvrtek, 16. leden 2014

Reportáž ze 17.ČNR na TV NOVA Sport (16. 1. 2014, 15:21)

20-ti minutovou reportáž Václava Žmolíka odvysílá televize NOVA Sport příští týden v úterý 21.1.2014 ve 20:00 hodin a následně ve čtvrtek 23.1.2014 v 01:20 hodin. Další reprízy budou následovat.

Další videoklip na You Tube (16. 1. 2014, 15:15)

Úterý, 12. listopad 2013

Videoklip na You Tube (12. 11. 2013, 10:28)

Na dalších reportážích se pracuje. Fotogalerie a video záznamy budou jako vždy k dispozici na DVD začátkem roku 2014.

Pátek, 11. říjen 2013
Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšeníKlikněte pro zvětšeníKlikněte pro zvětšení

Slavnostní ukončení 17. ČNR (11. 10. 2013, 21:59)

Sedmnáctý ročník České námořní rallye je u konce. Vyhlášením vítězů dnešních třech karuselů i celkových vítězů končí další ročník jedné z nejstarších regat. V celkem rekordních deseti rozjížďkách se utkalo 14 týmů na lodích Elan 350 a 9 týmů na starších lodích Elan 340. Na stupních nejvyšších skončily týmy Benemedo Honzy Hirnšala a Hyveco Honzy Hykrdy - blahopřejeme a přejeme nejen vítězům mnoho dalších úspěchů.
Na tradičním slavnostím ceremoniálu byl oceněn i Josef Ticháček, který se České námořní rallye účastní každý rok od jejího pátého ročníku a zanedlouho oslaví své 70. narozeniny.

Oficiální výsledky 17. České námořní rallye (11. 10. 2013, 18:03)

V celkovém pořadí kategorie Elan 350 i bez účasti v posledních rozjížďkách zvítězil zbraslavský tým Benemedo Jana Hirnšala. Actinet Jana Daňka mohl v závěru litovat slabší výkonnosti na začátku regaty. Tým SPG Pavla Sehnala na třetím místě o jednu příčku vylepšil pozici z loňska.
Třída Elan 340 přinesla jasné vítězství týmu Hyveco Jana Hykrdy, před YC Neratovice Jana Štrunce a Létajícími zmrzlináři Dana Madera.

325Dan MaderLétající zmrzlináři

Česká námořní rallye, den 6 (11. 10. 2013, 18:00)

Závěrečný den České námořní rallye byly na programu karusely před Biogradem. Startovalo se do jihovýchodního větru o rychlosti 13 uzlů. Celkově vedoucí Benemedo si potřebovalo v první dnešní rozjížďce pojistit vítězství a to se mu druhým místem podařilo. Do druhé a třetí rozjížďky dne již celkový vítěz nenastoupil. Vítězství patřilo týmu Actinet Jana Daňka. Pro třetí místo si dojel Echo, který bojoval o bronz. Třídě Elan 340 dominoval Hyveco Jana Hykrdy a to způsobem start-cíl. Druhý projel cílem tým Létající zmrzlináři Dana Madera a třetí YC Neratovice Jana Štrunce. Do druhé rozjížďky dne již nenastoupil tým Benemedo, který měl celkové vítězství v kapse. Své vítězství zopakoval Actinet, který v závěru regaty prokázal stoupající formu a potvrdil své druhé místo v celkovém pořadí. Cleverlance Víta Červinky vybojoval stříbro a Uniform Tomáše Krejzy bronz.
Mezi Elany 340 patřilo vítězství ve druhé rozjížďce znovu týmu Hyveco, před YC Neratovice a týmem Corfix Aleše Budína.
Poslední rozjížďka celého závodu se již jela do změněného větru od severu. Actinet opět nejlepší, za ním SPG a Cleverlance. Ve druhé kategorii předvedli svůj nejlepší výkon Létající zmrzlináři Dana Madera, kteří zvítězili a získali celkově bronz. Na druhém a třetím místě skončily týmy AZ Flex Petra Holého a Corfix Aleše Budína.